Czarnobyl sezon 2. Kiedy będzie i czy w ogóle?

Sezon pierwszy serialu „Czarnobyl” się zakończył. Od tego momentu wiele osób zastanawia się, kiedy można liczyć na jego kontynuację. Czy jest szansa na Czarnobyl sezon 2, a jak tak, to kiedy? Czy możemy się spodziewać premiery w październiku, czy to jednak tylko plotki?

Czarnobyl serial

„Czarnobyl” to niewątpliwy hit HBO! fani uważają go za najlepszy serial wszech czasów. Prześcignął w ocenie nawet kultowy serial „Gra o tron”! Producenci na początku planowali tylko miniserial. Wypuścili raptem 5 odcinków. Premiera była 6 maja 2019, co tydzień pojawiały się nowe epizody. Ostatni był wyemitowany 3 czerwca tego roku. Reżyserem całej produkcji był Johan Renck, a scenarzystą Craig Mazin. Przypominamy wam kto wystąpił w głównych rolach: Jared Harris, Stellan Skarsgard, a także Emily Watson. Nikt nie spodziewał się takiego sukcesu. Czy doczekamy się zatem następnego sezonu?

Czarnobyl sezon 2

HBO bardzo chętnie tworzy kontynuacje swoich seriali. Jednak tym razem chyba będzie inaczej. Twórca serialu, Craig Mazin zasmucił fanów swojego dzieła. Oznajmił, że nie doczekamy się drugiego sezonu. Ma jednak mały pomysł na dalszą współpracę z HBO. Tak więc musimy pozbawić was wszelkich złudzeń i nadziei, ale Czarnobyl sezon 2 się nie odbędzie!

Czarnobyl fabuła

Fabuła tego serialu opisuje prawdziwe wydarzenia. Przedstawia nam tragedię, która wybuchła po eksplozji elektrowni w mieście Czarnobyl. Dokładnie 28 kwietnia roku 1986 roku doszło do ogromnego wybuchu. Uwolniła się wtedy radioaktywna chmura, która siała spustoszenie wielu krajów. Doszła między innymi do: Rosji, Białorusi i Ukrainy. Dotarła nawet do Europy. Negatywne skutki były zauważalne również w: Polsce, Skandynawii, a nawet w Europie Środkowej i Zachodniej! Serial pokazuje losy osób, które pracowały w tej elektrowni, a także członków komisji badających eksplozję.

Czarnobyl 2019

Craig Mazin uspokaja fanów „Czarnobyla” i zapewnia, że ma pomysł na równie świetną produkcję. Chce wypuścić następny serial który skupi się na innej ludzkiej katastrofie. Rozważał nawet poruszenie tematyki Fukushimy. Jednak żadna decyzja jeszcze ostatecznie nie padła. Jedno jest pewne, „Czarnobyl” przestaje istnieć, a te 5 odcinków, które zostało wypuszczone, musi nam wystarczyć.

źródło zdjęcia: mobirank

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.