Otwieranie wina bez korkociągu – czy to możliwe?

Zaprosiłeś gości do nowego mieszkania i kiedy wszyscy przyszli zorientowałeś się, że nie masz czym otworzyć wina do kolacji? Przedstawiamy 5 sposobów na otwieranie wina bez korkociągu. Od teraz nie będzie stanowić to dla Ciebie najmniejszego problemu i uratuje w kłopotliwej sytuacji.

But

Pierwszą propozycją jest włożenie butelki do buta dnem do cholewki i uderzenie nim o ścianę lub futrynę. Możliwe, że narobimy przy tym trochę hałasu, ale przecież najważniejsze żeby korek wyszedł!

Zapalniczka

Jeśli jesteś posiadaczem zapalniczki, masz szczęście! Wystarczy, że będziesz ogrzewał szyjkę butelki, a korek pod wpływem ciepła sam wyskoczy!

Nożyczki

Korkociąg możesz także zastąpić nożyczkami. Wbij jedno z ostrzy głęboko, drugie ustaw w poprzek i zacznij obracać. Jednocześnie staraj się podważać korek, aby kierował się ku górze i gotowe!

Gwóźdź i młotek

W tym przypadku wbij gwóźdź w korek, a następnie wyciągnij go tylną częścią młotka. Możesz pozbyć się go również za pomocą kombinerek.

Wepchnięcie do środka

Ostatecznie poszukaj długiego, w miarę cienkiego przedmiotu, który posłuży Ci za przepychaczkę. Może to być długopis, szczoteczka do zębów lub drewniana łyżka kuchenna. Niestety będzie on pływał w środku butelki, ale nie przeszkodzi w nalaniu trunku do kieliszka!

Śrubokręt

To zadanie dla prawdziwego majsterkowicza, a zarazem najbardziej przypomina korkociąg. Wkręcaj go powoli w korek, a następnie delikatnie wyciągaj. Dobrym rozwiązaniem jest także wkręcenie za jego pomocą śrubki i wyciągnięcie jej razem z zabezpieczeniem.

Klucz

Zazwyczaj każdy z nas ma przy sobie klucz do domu. Również za jego pomocą może poradzić sobie z problematycznym korkiem. Wbij go, a następnie spróbuj wykręcać.

Z naszymi poradami otworzenie wina bez korkociągu nie będzie dla ciebie dłużej problemem. Możesz je zastosować w domu, ale poratują Cię jednocześnie podczas wypadu ze znajomymi za miasto, czy na imprezie w plenerze. Teraz już nie masz się o co martwić, zakorkowana butelka nie stanie na przeszkodzie spędzenia miłego wieczoru!

Poniżej znajduje się filmik ze wskazówkami: