Kim jest Chiara Ferragni? Za co jest ceniona i znana?

We Włoszech jest jedną z najbardziej docenianych blogerek modowych. Urodzona w 1987 roku w Cremonie, wspięła się po szczeblach na sam szczyt, osiągając ogromny międzynarodowy sukces. Przyjaźni się z największymi projektantami mody, na pokazach zajmując miejsce w pierwszych rzędach. Kim jest  32-letnia Chiara Ferragni?

Jak osiągnęła sukces?

Zaczęło się od października 2009 roku, kiedy założyła bloga The Blonde Salad. Autorka prezentowała stylizacja w niebanalny sposób, łącząc to m.in. z podróżami. Wyróżniające się stylizacje powoli zaczęły budować imię i zwiększać rozpoznawalność.  W roku 2011 „The New York Magazine” uznał ją jako największą gwiazdę przełamującą styl uliczny. Natomiast Teen Vogue mianowało ją Blogger of the Moment. Ferragni nie dokończyła studiów, gdyż jej życie poszło w zupełnie innym kierunku niż prawo.

W późniejszych latach jej sukces stał się jeszcze większy. Współpraca z marką GUESS czy Steve Madden. Blogerka pojawiała się na czerwonym dywanie, chociażby na festiwalu filmowym w Cannes. Dodatkowo w 2014 roku dostała zaproszenie do włoskiej edycji programu Project Runway w roli gościa.

Kolejne lata sukcesów

Otworzyły się przed nią drzwi do świata biznesu. Chiara wydała własną linię butów Chiara Ferragni Collection zdobywając rozgłos i uznanie. Co ciekawe, firma oraz jej blog, stały się jednym ze studium przypadku w Harvard Business School. Jej twarz zdobiła kilkadziesiąt okładek magazynów. Wydała też książkę The Blonde Salad. Aktualnie mieszka z mężem (Fedez), włoskim raperem, z którym ma małego synka. Parę na co dzień można spotkać w Mediolanie.

Instagram i fani

O tym, że Chiara jest jedną z najpopularniejszych blogerek na świecie pisaliśmy wcześniej. Dlatego na swoim Instagramie ma ponad 16 milionów followersów! Do grona fanów, codziennie dołącza co najmniej kilka tysięcy ludzi. Statystyki nie kłamią. Znajdziecie tam liczne stylizacje, zdjęcia z życia prywatnego oraz podróże. Nie bez powodu znalazła się na liście magazynu Forbes.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.