Instagram a rzeczywistość: ona pokazała prawdę!

Życie w erze Instagrama wcale nie jest łatwe. Zewsząd jesteśmy bombardowani zdjęciami szczupłych kobiet, które zawsze mają płaskie brzuchy i idealne wcięcie w talii. Niestety często nie dopuszczamy do siebie myśli, że Instagram to jedno, a rzeczywistość – drugie.

Perfekcyjne oświetlenie i filtry kluczem idealnych zdjęć

Wystarczy idealne oświetlenie, idealne dobranie kadru, idealna kompozycja, no i my – w idealnej pozie. Możemy się domyślać, co da takie połączenie, właśnie tak -idealne zdjęcie! Dzięki żywym kolorom i odpowiednim filtrom z Instagrama otrzymamy perfekcyjne zdjęcie, którym możemy się pochwalić w social mediach.

Przeglądając codziennie setki tak perfekcyjnych zdjęć, na których ludzie mają boskie ciała, jedzą tylko zdrowe wegańskie jedzenie, zaczynamy marzyć o tym samym. Chcemy tak samo doskonałego życia, które oglądamy na Insatgramie. Również pragniemy podróży, markowych ubrań, a także podróży w najdalsze zakątki świata. To wszystko zaczyna nas powoli przytłaczać i zamiast szczęścia i docenienia obecnego życia, czujemy zazdrość i smutek.

Doskonałe zdjęcie to nie to samo co rzeczywistość

Nie istnieje coś takiego, jak idealny świat, a rzeczywistość, która się kryje za tymi zdjęciami wcale nie jest idealna. Kim Britt ze Szwajcarii postanowiła złamać temat tabu i udowodnić, że standardy kreowane na Instargramie nie są realne. Ta młoda dziewczyna postanowiła pokazać szczere zdjęcia zestawiające Instagram i rzeczywistość. To właśnie ona pokazała prawdę o tym idealnie wykreowanym świecie.

Kim Britt (@the_truth_is_not_pretty) uświadamia obserwatorów, że fałdki na brzuchu są czymś normalnym i naturalnym dla człowieka, a kąpiel nie zawsze przypomina scenę z filmów, w której otaczamy się różami, szampanem oraz świecami.

Dziewczyna stara się pokazać, że każdy ma ochotę na kawałek pizzy zamiast marchewek, a kiedy jesteśmy chorzy nie wyglądamy jak gwiazdy z najlepszych magazynów. Swoimi zdjęciami uświadamia nam, że perfekcyjne foty na Insta wymagają precyzji, odpowiedniej pozy i umiejętności fotografa, co nijak ma się do realistycznego przedstawiania życia.

Koniecznie sprawdźcie najchętniej lajkowane zdjęcia na Instagramie – pisaliśmy o nich w tym artykule!ó

autor: OS