Jak wysyłać duże pliki przez Internet? Zobacz!

Wszyscy lubimy się dzielić zdjęciami i filmikami z najbliższymi. Ogólnie rzecz biorąc, przesłanie zdjęć jest stosunkowo łatwe, gdyż nie zawierają wielu danych. Jednak co zrobić, gdy chcemy przesłać większy film? Jest to trudniejsze zadanie, ale zaraz pokażemy ci jak wysyłać duże pliki przez Internet do rodziny czy przyjaciół.

Chmura dla plików wideo

Jeśli nie satysfakcjonuje Cię udostępnianie pliku wideo w serwisie Facebook czy YouTube, zawsze możesz skorzystać z usługi jaką jest chmura. Zaraz przedstawimy Ci najlepsze serwisy, dzięki którym w łatwy i przyjemny sposób możesz przechowywać i udostępniać pliki na swoich serwerach.

Bez wątpienia, Dropbox i Google Drive to dwie najbardziej popularne usługi zaspokajające wszystkie nasze potrzeby związane z pamięcią masową. W dalszej części artykułu dowiesz się wszystkich potrzebnych informacji na temat przesyłania dużych plików.

Oto, dlaczego korzystanie z chmury jest przydatne – po uzyskaniu dostępu do usługi, możesz zarówno przesłać plik, jak i pobrać go ponownie w dowolnym na świecie miejscu, warunkiem jest tylko i wyłącznie dostęp do połączenia internetowego. Co więcej, możesz również udostępniać pliki każdej osobie, dodatkowo dając im dostęp do pobierania.

Przesyłanie dużych plików wetransfer

W mojej opinii najlepszym programem do wysyłania dużego pliku jest WeTransfer. Nie dość, że jest on stworzony bardzo intuicyjnie i łatwo się nim posługiwać, to jeszcze jest szybki i bezpłatny. Pozwala nam na wysłanie dużych plików (górną granicą są aż 2GB!), oczywiście można wykupić płatną opcję, która zapewnia nam więcej funkcji. Jak skorzystać z tego programu? Wystarczy wejść na stronę WeTransfer.com i wybrać dowolną opcję: darmową lub premium. Po uruchomieniu programu pojawi się ekran poniżej.

Teraz przechodzimy do dodawania pliku przez skorzystanie z opcji „Dodaj swoje pliki”, następnie wprowadź adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać plik, później swój adres e-mail. W momencie, gdy wszystkie pola są uzupełnione, możesz dodać opcjonalną wiadomość.

Na koniec wystarczy nacisnąć „Transfer” i plik zostaje przesłany. Wybrany odbiorca otrzyma wiadomość e-mail od WeTransfer, który będzie zawierał link do pobrania pliku.

Tak, to koniec! Dziecinnie proste, prawda?

Teraz już na pewno wiesz, jak wysyłać duże pliki przez Internet.