Jak niedrogo udekorować mieszkanie? Zrób to sam!

Chcąc zmienić wystrój mieszkania, niekoniecznie musimy narażać się na wydatki. Dekoracje można zrobić samemu, a ich koszt wcale nie obciąży naszego portfela. Jedyne co będzie Ci potrzebne to chęci i trochę wolnego czasu. Koniecznie sprawdź, jak niedrogo udekorować mieszkanie! 

Własnoręcznie namalowany obraz

Do tego potrzebne Ci będą farby i kawałek tektury, albo zakupione wcześniej podobrazie. I na tym kończą się wydatki! Na pewno w domu masz stare plakatówki, może także pożyczyć je od dzieci lub młodszego rodzeństwa. Jeśli wątpisz w swoje umiejętności plastyczne w Internecie znajdziesz mnóstwo tutoriali, które sprawią, że Twoje dzieło nie tylko będzie dobrze się prezentować, ale także dostarczy Ci wiele zabawy!

Kwitnące gałązki

Chcąc cieszyć się nieustannym widokiem kwiatów w swoim pokoju, wystarczy, że zainwestujesz w różnego rodzaju serwetki, bibułę albo papier kolorowy, a podczas spaceru znajdziesz odpowiednią gałąź. Z posiadanych materiałów wycinamy coś na kształt kwiatków, a następnie za pomocą taśmy przyczepiamy je do gałązki. To takie proste, a wnętrze od razu będzie wyglądać przytulniej!

Ozdobne pudełka

Założę się, że za każdym razem, kiedy kupisz nowe buty, pudełko co najmniej przez tydzień przekładasz z kąta w kąt. Aby uniknąć bałaganu, wystarczy, że okleisz je wzorzystym papierem, a wnętrze wyłożysz materiałem. Pudełko na przechowywanie drobiazgów gotowe!

Nietypowe świeczniki

Lubisz spędzać wieczory na kanapie, z dobra książką w ręku i wdychać aromat unoszący się w powietrzu, który niesie się z zapalonej świeczki? Jeśli tak, koniecznie włóż ją do słoika obwiązanego sznurkiem, albo nalej do niego wody, aby świeczka mogła tam pływać! Wieczór od razu stanie się przyjemniejszy.

Wiszące girlandy

W tym przypadku również będzie potrzebna jedynie bibuła, albo kolorowy papier i sznurek. Wytnij kształty jakie tylko podpowie Ci wyobraźnia, a następnie nawlecz na sznurek i zamocuj w pokoju. Na pewno doda mu to uroku.

Tablica inspiracji

Tablica korkowa z różnego rodzaju zdjęciami, biletami i kolorowymi napisami nie tylko dobrze wygląda, ale również może motywować do działania. Przyczepiaj do niej co tylko chcesz, a efekt będzie podziwiał każdy gość.

Kolorowe światełka

Lampki choinkowe możesz wykorzystać nie tylko w okresie świątecznym. Przymocuj je do karnisza, lustra, albo po prostu włóż zwinięte do dużego słoika. Rozjaśni ciemny kąt i doda klimatu!

Oklejone pojemniki

Jeśli pojemnik po herbacie, albo puszka po innym składniku spożywczym ma ciekawy kształt, nie wyrzucaj ich! Oklej je papierem samoprzylepnym lub pomaluj sprayem, a przechowywać w nich możesz co tylko zechcesz.

To tylko kilka wskazówek jak niedrogo udekorować mieszkanie. Wykonując dekoracje własnoręcznie nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale także popiszesz się kreatywnością!

źródło zdjęć: instagram.com