Ile kosztuje statyw do aparatu? Sprawdź rodzaje i ceny.

Odpowiedni statyw do aparatu bardzo przydaje się w codziennej pracy. Niezależnie od tego, czy prowadzisz własne studio fotograficzne, jesteś blogerem, a może zajmujesz się fotografią amatorsko. Wybór na rynku jest ogromny i często on sam przysparza nam wiele problemów. Przed zakupem sprawdź, ile kosztuje statyw do aparatu oraz czym kierować się w wyborze. 

Statyw do aparatu

Na początku powinniśmy mieć wybrany sprzęt, którym będziemy wykonywać zdjęcia. Jeśli nasze dzieła powstają lustrzanką odpowiedni statyw powinien być masywny i stabilny. Sprawdźmy też ile waży sam aparat oraz poszczególne obiektywy i ile maksymalnie może udźwignąć trójnóg. W przypadku używania niewielkiego aparatu cyfrowego możemy wybrać coś lżejszego. Pamiętajmy, że im statyw posiada większy udźwig, tym zwykle sam jest cięższy i trudniejszy w transporcie. Ma to szczególne znaczenie, gdy często się przemieszczamy.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Ile-kosztuje-statyw-do-aparatu-Sprawdź-rodzaje-i-ceny.-1024x683.png

Rodzaje statywów

Skoro wiemy już czym kierować się w wyborze powinniśmy poznać także rodzaje statywów. Te posiadają już wiele parametrów. Wybór właściwego zależy na pewno od naszych preferencji. Do zdjęć wykonywanych amatorsko, ale nie tylko idealnie sprawdzi się statyw stołowy. Dzięki niewielkim rozmiarom i prostocie składania zmieści się do nawet niewielkiej torby. Dodatkowo jest lekki, więc zabieranie go ze sobą to czysta przyjemność. Niestety jest mało stabilny, więc w przypadku większych aparatów istnieje ryzyko zniszczenia sprzętu. Kolejnym rodzajem są statywy standardowe. Są większe, ale również bardziej stabilne. Sprawdzą się również w przypadku lustrzanek. Statywy standardowe są zdecydowanie najbardziej popularne. Statywy studyjne ułatwiają codzienną pracę profesjonalnym fotografom. Droższe, cięższe, jednak bardzo stabilne i cieszące się dużym zaufaniem. Na rynku znajdziemy także monopody, które posiadają tylko jedną nogę. Są łatwe w transporcie, ale zupełnie niestabilne.

Ile kosztuje statyw?

Cena statywów waha się w zależności od ich rodzajów. Statyw stołowy możemy kupić już za 15-20 zł. Najtańsze standardowy statywy znajdziemy już od 70 zł, chociaż przeważnie kosztują 100-500 zł. Statywy studyjne to już większy wydatek. Przeważnie ceny zaczynają się od 700 zł. Wygodne w transporcie monopody przeważnie kosztują w granicach 100-200 zł.

Źródło zdjęcia: Instagram