Harry Potter: Wizards Unite – gra twórców Pokemon GO już w Polsce!

Harry Potter: Wizards Unite już w Polsce. Gra przed dwoma dniami zadebiutowała na rynku światowym, a już teraz można ją pobrać także w naszym kraju. W rolę młodego maga wcielić mogą się posiadacze telefonów z Androidem oraz system iOS. Twórcy liczą na sukces, jaki przyniosła im gra Pokemon GO.

Harry Potter: Wizards Unite – kiedy premiera?

Wielu zastanawia się, kiedy w Polsce zadebiutuje gra Harry Potter. Gra początkowo dostępna była jedynie w Stanach Zjednoczonych, później dotarła też do Wielkiej Brytanii. W naszym kraju pobrać można było ją później, jednakże jest już dostępna. W aplikację mogą zaopatrzyć się posiadacze telefonów z systemem Android oraz iOS. Samo pobranie gry jest bezpłatne. 

Harry Potter: Wizards Unite – co to jest?

Kiedy gra z rozmachem debiutuje w Polsce, wielu zastanawia się, czym ona tak właściwie jest i na czym będzie polegać rozgrywka. Z łatwością można przypomnieć sobie niesamowitą modę na Pokemony, gdy wydana została gra Pokemon GO. Okazuje się, że Harry Potter to dzieło tych samych twórców, którzy odpowiedzialni byli właśnie za Pokemon GO. 

Założenia rozgrywki są niezwykle podobne – jest ona rzecz jasna wzbogacona o rozszerzoną rzeczywistość. To własnie dzięki niej, użytkownicy po raz kolejny będą mogli wyjść na miasto, celem uzyskania postępów w rozgrywce. W popularnych pokemonach właśnie tym sposobem gracze odnajdowali nowe stworzenia, a także staczali walki w konkretnych, rzeczywistych miejscach. Tym razem całość przeniesiono na świat magiczny, a podróżując z telefonem w ręce, wcielimy się w postać młodego czarodzieja. 

Harry Potter: Wizards Unite – wymagania

Wymagania nie są zbyt wygórowane, jednak wiadome jest, że czym lepszy telefon, tym płynniej będzie działać gra i wszystkie jej funkcje. Mimo to, aby aplikacja poprawnie działała, należy spełnić następujące wymagania: system Android lub iOS, stałe i stabilne połączenie z Internetem, a także system lokalizacji GPS. Dobrze, gdy telefon jest także wyposażony w żyroskop. Jest to jednak wymaganie opcjonalne.

Harry Potter: Wizards Unite – download

Skąd pobrać grę Harry Potter? To bardzo proste – oczywiście za pomocą Sklep Play i dedykowanej bliźniaczej platformy na iOS! Pobranie aplikacji jest rzecz jasna bezpłatne. 

W grze toczymy pojedynki z napotkanymi kreaturami, ucząc przy tym naszą postać czarów. Dodany jest też tryb współpracy z innymi użytkownikami. Czy jednak twórcy rzeczywiście powtórzą sukces Pokemon GO? Czas pokaże. Na ten moment, mimo ogromnego zainteresowania grą Harry Potter, pobicie wyniku popularności Pokemon GO wydaje się jeszcze niemożliwe.

źródło zdjęć: forbes.com, imore.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.