Do czego zdolni są aktorzy? Zobacz największe metamorfozy!

Jak powszechnie wiadomo, zawód aktora to nie tylko nauczenie się tekstu i odegranie roli. Aby w stu procentach wcielić się w postać filmową, oprócz mimiki, sposobu poruszania się, jednym z ważniejszych aspektów jest wygląd.Zobacz do czego zdolni są aktorzy.

Wielu aktorów i aktorek zmieniło swoje życie o 180 stopni, poddając się restrykcyjnym dietom, nie wspominając już o szokujących zmianach w wyglądzie. Poniżej zobaczycie zestawienie 8 ekstremalnych metamorfoz w świecie kina.

Charlize Theron -„Monster”

W tym filmie Charlize Theron jest nie do rozpoznania. To, jak aktorka zmieniła swój wygląd jest szokujące i wzbudza szacunek za takie poświęcenie. Film z 2003 roku, opowiadający historię prostytutki skazanej za zabicie sześciu mężczyzn. Jest to poniekąd profil psychologiczny głównej bohaterki, która na co dzień zmagała się z przeżyciami z dzieciństwa, później z odrzuceniem przez społeczeństwo.

źródła zdjęć: instagram, thewrap

Jared Leto – “Witaj w klubie”, “Suicide Squad”

Znany głównie z zespołu 30 Second To Mars, mający fanów na całym świecie. Jednak z drugiej strony, w świecie filmu również zebrał masę pozytywnych opinii dotyczących odegranych ról i to nie bez powodu. Przytaczamy dwie metamorfozy, które mrożą krew w żyłach. Pierwsza z nich to postać Jokera z filmu “Suicide Squad”. Zielone włosy, tatuaże (te na potrzebę filmu nie były prawdziwe) oraz charakterystyczne zęby to jedne z wielu zmian jakim musiał się poddać Leto. Charakteryzacja trwała zapewne sporo godzin.
Drugi film to “Witaj w klubie”, w którym Jared wcielił się w kobietę, za co został nagrodzony Oscarem. Musiał depilować ciało, schudnąć do 52 kg i zmienić głos na kobiecy…Sporo wyrzeczeń!

źródło zdjęć: instagram, teleshow

50 Cent – „All Things Fall Apart”

Ta osoba, podobnie jak wspomniany już Jared Leto, znana jest bardziej w świecie muzycznym. 50 Cent nie jest zawodowym aktorem, ale nie mogło go zabraknąć w tym zestawieniu, ponieważ do roli w “All Things Fall Apart” schudł aż 25 kg! Podobno płynna dieta trwała aż 9 tygodni.

źródła zdjęć: instagram

Anne Hathaway – „Les Miserables. Nędznicy

Już sam tytuł filmu mówi, że ta metamorfoza nie należała do lekkich. Anne wcielając się w rolę Fantine, skróciła włosy do kilku milimetrów, schudła tak, że wyglądała na wygłodzoną, zmęczoną i wycieńczoną. Aż trudno w to uwierzyć, że aktor może się tak zmienić.

źródła zdjęcia: instagram/youtube

Rooney Mara – “Dziewczyna z tatuażem”

Porównując zdjęcia pewnie wielu z was zastanawia się czy to na pewno ta sama dziewczyna. Okazuje się, że tak! To skutek metamorfozy jaką przeszła aktorka do filmu “Dziewczyna z tatuażem”. Z kobiecej, subtelnej oraz skromnej kobiety, przerodziła się w mroczną, zbuntowaną postać w odważnie ściętych włosach, z kolczykami oraz tatuażami zdobiących jej ciało. Ciężko znaleźć jakiekolwiek podobieństwa.

źródło zdjęcia: instagram

Leonardo DiCaprio – “Zjawa”

Za tę rolę aktor zdobył długo wyczekiwanego Oscara. I trzeba przyznać, ta nagroda mu się w pełni należała. Charakteryzacja trwała po kilka godzin dziennie, tak aby rany na ciele wyglądały realistycznie. Aktor spał również w skórze martwego zwierzęcia, wchodził do lodowatej rzeki oraz… jadł wątrobę bizona! Szacunek.

źródło zdjęcia: instagram

Robert De Niro – “Wściekły byk”

Film z roku 1980, kiedy to Robert De Niro jako Jake La Motta musiał przytyć aż 30 kilogramów, pokazując swoje profesjonalne podejście do wykonywanego zawodu. Film pokazuje historię młodego boksera, który im więcej osiąga, tym staje się bardziej nieufny i podejrzliwy.

źródła zdjęcia: instagram

Christian Bale – “Mechanik”
W tym przypadku kolejna utrata wagi. Aczkolwiek chodzi o  55 kilogramów. Christian Bale jako Trevor Reznik, bohater dryfujący pomiędzy światem jawy a snu, którego monotonne życie przerywa pojawienie się nowego pracownika fabryki.

źródła zdjęcia: instagram

Poniżej możecie sprawdzić pozostałe metamorfozy aktorek, które również zasługują na ogromne brawa za poświęcenie. 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.