Co warto zobaczyć w województwie małopolskim? Sprawdź!

Co warto zobaczyć w województwie małopolskim? Wielu z pewnością od razu na myśl przychodzi Kraków. Okazuje się jednak, że to nie jest jedyne miejsce, które może tam zwiedzić! Sprawdź nasze propozycje na wycieczki do województwa małopolskiego!

Góry małopolska

Małopolska to przede wszystkim piękne ośrodki górskie. Pierwszym, co przychodzi na myśl, jest rzecz jasna Zakopane. Ta niezwykle urokliwa miejscowość znana jest na świecie przede wszystkim ze skoków narciarskich. Znajduje się tam kompleks skoczni w największą, Wielką Krokwią na czele. W samym miasteczku znajduje się jednak wiele więcej atrakcji – między innymi popularne Krupówki, Gubałówka, wiele klimatycznych knajp oraz restauracji, a także przede wszystkim Tatry i Morskie Oko. 

Oprócz Tatr, są jeszcze Pieniny ale też Beskid Niski i Beskid Sądecki.

Nieznane miejsca w Małopolsce

Bardzo dobre wrażenie w Małopolsce robi niewielka wieś Lanckorona. Wielką atrakcją są tam centralnie osadzone drewniane chaty z robiącymi wrażenie dachami z gontu. Co więcej, znajdują się tam ruiny dawnego zamczyska. Poza tym znajdziemy tam ciekawe restauracje oraz chwaloną przez turystów piekarnię.

Dlaczego warto odwiedzić Małopolskę?

Auschwitz-Birkenau. Będąc w okolicy, nie sposób odwiedzić tego miejsca. Wycieczka będzie pełna zadumy, momentami przykra. Warto jednak poznać historię wojennej Polski, a żadne inne miejsce nie pokaże jej lepiej.

Nie można też zapomnieć o Wieliczce. Najbardziej popularna polska kopalnia soli po dziś dzień robi wielkie wrażenie. Kopalnia znalazła dla siebie miejsce na liście UNESCO. Dziennik Rzeczpospolita kopalnię w Wieliczce uznał za jeden z siedmiu cudów Polski.

Zamek Królewski w Niepołomicach to kolejna atrakcja, dla której warto poświęcić kawałek swojego cennego, turystycznego czasu. Obecnie znajduje się tam muzeum, w którym można podziwiać stare płótna. Niepołomice słyną także z Puszczy. Działa tam aż 6 rezerwatów przyrody.

Okolice Krakowa lista miejsc

Mówiąc o Małopolsce nie można rzecz jasna zapomnieć o Krakowie. Nie sposób nie odwiedzić dawnej stolicy Polski. Trzeba zobaczyć Wawel, starówkę i sukiennice, ale także Kopiec Kościuszki. Wieczorami czeka tam na turystów niezliczona liczba miejsc w których można zarówno dobrze zjeść, jak i wypić. Teraz powinniście już wiedzieć, co warto zobaczyć w województwie małopolskim!

źródło zdjęć: meteor-turystyka.pl, zabytek.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.