Piast zagra z BATE! Polskie drużyny w europejskich pucharach

Piast zagra z BATE! Za nami losowanie pierwszej rundy kwalifikacji do UEFA Champions League. Mistrz Polski już na samym starcie będzie miał niezwykle trudne zadanie – zmierzy się bowiem z najlepszą białoruską drużyną, która jest bardzo ograna w Europie. Swoich pierwszych rywali poznały też ekipy Legii oraz Cracovii.

Piast vs BATE

Piast zagra z BATE. Od kiedy tylko jasne stało się, że tytuł Mistrza Polski zdobył Piast Gliwice, rozpoczęto spekulacje dotyczące ich ewentualnej gry w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Od razu było też wiadomo, że droga drużyny Waldemara Fornalika do tych elitarnych rozgrywek będzie niesłychanie trudna, a dostanie się tam będzie po prostu piłkarskim cudem. 

Pierwszy rywal w walce o marzenia Piasta jest już znany. Z ręką na sercu należy przyznać, że pokonanie mistrza Białorusi będzie graniczyć z cudem. Przeciwnicy ekipy z Gliwic są niezwykle doświadczeni na arenie międzynarodowej, bardzo często występują w europejskich pucharach.

Piast vs BATE kiedy?

Pierwszy mecz między Piastem Gliwice a BATE Borysów odbędzie się w Polsce, na stadionie w Gliwicach dnia 9 lipca. Rewanż już tydzień później na terenie rywala (16.07.2019).

Rywal Legii w Lidze Europejskiej

Legia poprzedni sezon musi zapisać na straty. Warszawiacy nie obronili tytułu mistrzowskiego i zagrają jedynie w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej. Jest to dla nich sporym zawodem. Pierwszy rywal Legii jest już znany – wicemistrzowie Ekstraklasy zmierzą się z wygranym z pary UE Sankt Julia i College Europa FC.

Są to rywale z Andory i Gibraltaru, a więc nie powinny sprawić polskiej ekipie jakichkolwiek problemów. Pierwszy mecz Legii w kwalifikacjach już 11 lipca na wyjeździe. Rewanż tydzień później w Warszawie.

Rywal Cracovii w Lidze Europejskiej

W kwalifikacjach do Ligi Europejskiej zagra też Cracovia. Podopieczni Michała Probierza zmierzą się tam na początek z DAC 1904 Dunajska Streda, a więc wicemistrzem Słowacji. Wydaje się, że to bardzo trudne losowanie dla polskiej drużyny. Cracovia równie dobrze mogła trafić na drużyny z San Marino oraz Andory. 

Pierwszy mecz już już 11 lipca w Krakowie. Rewanż tydzień później Cracovia zagra na wyjeździe.

źródło zdjęć: zimbio.com, dw.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.