Co warto zobaczyć w województwie łódzkim? Sprawdź propozycje!

Co warto zobaczyć w województwie łódzkim? Wielu na myśl, zgodnie z nazwą, przychodzi przede wszystkim miasto Łódź i jego atrakcje. Warto jednak wiedzieć, że znajduje się tam jeszcze kilka miejsc, które także warto odwiedzić. Sprawdź propozycje, gdzie udać się, będąc w województwie łódzkim!

Co warto zobaczyć w województwie łódzkim?
Ciekawe miejsca w Łodzi i okolicach

Na sam początek, mimo wszytko warto zacząć od Łodzi i atrakcji, które oferuje to miasto. Nie sposób nie napomnieć bowiem o bardzo popularnej tam Manufakturze. Jest to nic innego, jak centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe. Otwarto je już w 2006 roku, jednak utrzymane jest w niepowtarzalnym klimacie. To jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Łodzi. Wszystko zlokalizowane jest na terenie dawnego kompleksu fabrycznego, co daje kapitalne wrażenia wizualne.

Zostając w mieście nie sposób wspomnieć o ulicy Piotrkowskiej. To jedna z najdłuższych ulic handlowych w całej Europie. Liczy nieco ponad 4 kilometry. O ulicy Piotrkowskiej mówi się, że jest wizytówką Łodzi. Trzeba przyznać, że robi naprawdę wielkie wrażenie.

Atrakcje łódzkie dla dzieci

W zestawieniu nie może zabraknąć miejsce, gdzie rodzice z czystym sumieniem mogą zabrać swoje pociechy. Jednym z nich może być z pewnością Łódź Bajkowa. To rodzinny szlak turystyczny, podczas którego można oglądać figury i posągi postaci z bajek. Docelowo ma się tam znaleźć 17 figur z brązu. 

Ciekawe miejsca w Łodzi i okolicach

Będąc w okolicach Łodzi, warto zobaczyć Planetarium EC1. Jest zdecydowanie najnowocześniejszym planetarium w Polsce, a także jednym z wiodących w Europie. Już w pierwszym roku działalności odwiedziło je ponad 150 tysięcy osób.

Łódzki Ogród Botaniczny to także świetna alternatywa dla zwiedzających. Można się tam wyciszyć i wypocząć na łonie cudownej natury. Ogród powstał już w 1929 roku. Ma aż 67 hektarów powierzchni! 

Będąc w województwie łódzkim, nie sposób też nie zobaczyć Muzeum Kinematografii w Łodzi. Turyści znajdą tam filmy, plakaty, a nawet elementy scenografii oraz wszelkie pamiątki związane właśnie z kinematografią. Muzeum jest bogate w około 50 tysięcy eksponatów.

Zostając w tematyce muzeów, nie sposób też przejść obojętnie obok Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Założono je już w 1960 roku, a obfituje ono w ponad 200 tysięcy eksponatów. Poza wspomnianą tematyką, opowiada ono także o historii całego regionu, który mocno jest kojarzony właśnie z włókiennictwem.

Na koniec wspomnimy jeszcze o Parku Arkadia. Znajduje się on w okolicach Łowicza. Jest to ogród romantyczny utrzymany w angielskim stylu. Znajduje się tam wiele urokliwych i klimatycznych budowli.

źródło zdjęć: ohmymag.com, uml.lodz.pl, planetariumec1.pl, kinomuzeum.pl, podroze.onet.pl, skomplikowane.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.