Bajki dla dzieci. Bajki na dobranoc. Jakie bajki dla dziecka?

Niewątpliwie każde dziecko lubi bajki dla dzieci. Te animowane historyjki przenoszą nasze pociechy w odległą, magiczną krainę zabaw. Jednak nie każda bajka jest odpowiednia dla maluchów. Już dawno skończyły się czasy, kiedy w telewizji puszczano „Reksia” czy „Zaczarowany Ołówek”. Jakie bajki wybrać, aby nasze dziecko czerpało z nich radość, ale również się przez nie uczyło?

Najlepsze bajki dla dzieci Król Lew

To bajka, którą chyba każdy z nas pamięta ze swojego dzieciństwa. Musieliśmy ją koniecznie obejrzeć, była chyba na każdej liście dziecięcej najwspanialszych bajek. Nie tylko pokazuje nam wesołe życie młodego króla i jego przyjaciół. Nauczy nasze dzieci wiele o sprawiedliwości, przyjaźni oraz miłości. Król Lew pokazuje również bardzo trudny wątek, jakim jest śmierć bliskiej osoby. Puszczając ją maluchom możemy mieć pewność, że dowiedzą się z niej wielu wartościowych rzeczy.

Epoka Lodowcowa 2002

Ta kultowa już bajka trafiła do kin już 17 lat temu! Wszystkie części Epoki Lodowcowej są warte obejrzenia, jednak pierwsza pokazuje najwięcej trudnych wątków. Przygody głównych bohaterów są niesamowicie śmieszne, ale również pouczające. Z pewnością spodoba się także rodzicom, to wspaniały pomysł na wspólne spędzenie wieczoru razem z dziećmi.

Bajki dla dzieci Kraina Lodu

Elsa, główna bohaterka historii, posiada zdolność tworzenia lodu oraz śniegu. Mogłoby się to wydawać wielkim darem, jednak księżniczka bardzo cierpi z tego powodu. Bajka ukazuje problemy między siostrami. Dużą rolę odgrywa również trudna sytuacja z rodzicami. Nie koniec problemów, wszyscy mieszkańcy krainy, uważają Elsę za złą wiedźmę. Księżniczka musi stawić czoło wszystkim przeciwnościom oraz zaopiekować się swoją młodszą siostrą. Bajka z pewnością nauczy nasze pociechy jak stawiać czoła problemom. Przy tym oczywiście nie zabraknie komicznych sytuacji i cudownych piosenek.

Merida Waleczna 2012 bajka dla dzieci

Ta bajka łamie wszystkie schematy! Uwielbia ją przede wszystkim kobiece grono odbiorców. Pokazuje, że księżniczka wcale nie musi być ułożona. Merida uwielbia typowo chłopięce sporty, a także walki. Jej postawa jest niezwykle inspirująca, łamie także wszystkie stereotypy na temat kobiet. Zachęcamy do oglądania!

 

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.