Audioriver 2019 – bilety, line-up. Dlaczego warto odwiedzić Płock?

W tym roku rusza już 14 edycja festiwalu Audioriver. Popularność rośnie, ponieważ z roku na rok bilety wyprzedają się w coraz to szybszym tempie. Audioriver 2019, sprawdź co musisz wiedzieć o festiwalu: bilety, line-up, pole namiotowe.

Audioriver jako ważny punkt na mapie festiwali elektronicznych

Dlaczego warto się tam pojawić? Nie ma jednego, konkretnego powodu. Na sukces tego wydarzenia składa się wiele rzeczy. Po pierwsze, artyści. Za każdym razem lista zadziwia, ponieważ organizatorzy ściągają gwiazdy z całego świata. Więc każdy znajdzie coś dla siebie. Po drugie, klimat. Płock i teren przy Wiśle, dodatkowo wzmocniony scenami, wizualizacjami, truckami z jedzeniem. Wystarczy czekać na zachód słońca i bujać się do ulubionych kawałków czy dj setów.

Co ciekawe, sporo inicjatyw związanych z festiwalem odbywa się na Rynku w centrum miasta. Muzyka, dobre jedzenie, warsztaty, a to wszystko w ciągu dnia. Szanujemy takie inicjatywy. Ludzie głodni odkrywania mogą spożytkować czas wolny przed nocą pełną wrażeń.

Audioriver dzień trzeci, czyli Sun/Day

Trzeciego dnia przenosimy się do Parku na płockiej Mostówce. Klimat podczas tego dnia to nie przelewki. Wstążki na drzewach, ogrom kolorów, wizualizacje i przede wszystkim ozdoby, na których organizatorzy nie oszczędzali. Jest wprost magicznie. Można po intensywnych dwóch dniach dalej tańczyć, ale również jest sporo miejsca do odpoczynku. Bilety trzydniowe są już niestety wyprzedane, więc szczególnie pamiętajcie o szybszym zakupie w roku następnym. Warto tam być!

Audioriver 2019 line-up

W tym roku kolejna dawka dobrej muzyki. Czekamy na rozkład godzinowy, bo jest tyle ciekawych nazwisk, że istnieje prawdopodobieństwo pokrycia się występów. Więc kto zagra w tym roku?

The Blaze

Francuski duet utworzony w 2015 roku przez braci: Guillaume i Jonathana Alric. Kawałek Virile bardzo szybko stał się tematem rozmów, a zachwyt panami rósł z dnia na dzień. Ich kariera nabrała tempa, a Territory to jedna z najbardziej znanych piosenek. W 2018 roku wydali album Dancehall potwierdzający ogromne umiejętności braci.

źródło zdjęcia: Instagram

Catz’n’Dogz

Tych panów nie trzeba przedstawiać. Przygoda z muzyką rozpoczęła się w 2003 roku, poznali się w Szczecinie i zaczynali od kameralnych imprez. Aktualnie jeden z bardziej znanych polskich duetów muzyki elektronicznej. Występowali w Niemczech, Stanach, Chorwacji czy Meksyku.W tym roku wydali EP-kę Friendship, zapraszając m.in. Rosalie czy Taco Hemingwaya.

Mall Grab

Można było go usłyszeń podczas występów m.in. W klubie Smolna czy na Tauronie. Ten młody Australijczyk bez problemu łączy różne brzmienia, świetnie się bawiąc podczas swoich setów. Jego największe hity m.in. Feel U czy Can’t zebrały miliony odsłon.

Z pewnością warto sprawdzić jeszcze Polo&Pan, czyli kolejny duet. Ich pierwszy singiel Rivolta to lekko włoski klimat z lat 30-stych. Natomiast uwagę przykuwa Jon Hopkins. Pianista, który aktualnie jest jednym z bardziej rozpoznawalnych producentów muzyki elektronicznej. Miał okazję współpracować z Bonobo, który zresztą odwiedził Płock w 2018 roku, podczas poprzedniej edycji. Na koniec Damian Lazarus. Przedstawiciel współczesnej sceny house i techno, porywa magicznymi setami, wyznaczając nowe ścieżki. Ma za sobą występy w największych instytucjach klubowych oraz miejscach niekoniecznie związanych z wydarzeniami muzycznymi tj: ruiny Majów w Meksyku czy klub DC10 na Ibizie.

Audioriver 2019 bilety

Jeżeli planujecie być obecnym, proponujemy szybki zakup biletów. Dla tych, którzy jeszcze nie kupili mamy niestety złą wiadomość, ponieważ karnety 3-dniowe są już wyprzedane. Zostały 2-dniowe. Ale w tym przypadku nie zalecamy zwlekania z zakupem.

Karnet 2-dniowy kosztuje aktualnie 300zł, natomiast pole namiotowe 149 zł.

Bilety jednodniowe na piątek i sobotę (200 zł) oraz na Sun/Day (70 zł) będą w sprzedaży w późniejszym terminie tylko i wyłącznie w przypadku nie wyprzedania się karnetów.

Poniżej relacja z festiwalu Audioriver z 2014 roku.

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.