Atrakcje kujawsko-pomorskiego! Sprawdź co warto tam zobaczyć

Atrakcje kujawsko-pomorskiego! Sprawdź co warto tam zobaczyć! Jak dobrze wiadomo, Polska kryje wiele ciekawych i osobliwych miejsc. Można znaleźć je dosłownie w każdym województwie, a dziś na warsztat bierzemy kujawsko-pomorskie! Przejrzyj nasze propozycje i zaplanuj wyjazd!

Atrakcje kujawsko-pomorskiego
Kujawsko-pomorskie atrakcje na weekend

Żywe Muzeum Piernika to jedna z pierwszych propozycji, na które warto się zdecydować, udając się do województwa kujawsko-pomorskiego. Opisywana atrakcja znajduje się w Toruniu. Jest to pierwsza tego typu w Europie, interaktywna placówka. Oprócz ciekawej historii oraz eksponatów, odwiedzający biorą udział w wypieku historycznych toruńskich pierników. W 2016 roku pobito tam Rekord Polski w wypieku największego serca z piernika. Korzenna słodkość ważyła 238 kilogramów!

Pozostając w Toruniu, nie sposób też nie odwiedzić pięknego historycznego rynku. Znajduje się tam wiele zabytków, pomników i budowli zapierających dech w piersiach. Rzecz jasna jest także gdzie zjeść, wypić i spędzić czas z rodziną. Turyści bardzo chwalą sobie to miejsce, jest ono wysoko oceniane w odpowiednich do tego aplikacjach.

Wycieczki kujawsko-pomorskie

Ciekawym miejscem z pewnością są także Tężnie w Ciechocinku. Wzniesiono je już w XIX wieku, a co ważne – są one największymi drewnianymi konstrukcjami tego typu na całym starym kontynencie. Nie bez kozery zatem uznano je za Pomnik Historii. W tym roku tężnie mają zostać odnowione i upiększone.

Mówiąc o województwie kujawsko-pomorskim nie sposób też nie wspomnieć o Planetarium w Toruniu. Nosi ono nazwę im. Władysława Dziewulskiego. Jest bardzo sędziwe – wzniesione zostało już w 1860 roku. W zeszłym roku odwiedziło je blisko ćwierć miliona turystów. Oznacza to, że jest bardzo ważnym punktem na turystycznej mapie regionu, w którym się znajduje.

Zamki kujawsko-pomorskie

Średniowieczny Zamek w Kruszwicy to robiąca wrażenia, zabytkowa budowla na terenie Kujaw. Turyści w Polsce uwielbiają wszelkiego rodzaju zamki, toteż ten z pewnością zdecydowanie ich zaciekawi. Jego budowę ukończono już w XIV wieku. Całe przedsięwzięcie ufundował Kazimierz Wielki. Choć jest w stanie ruiny, wysoka wieża budzi respekt i przyciąga ludzi z całej Polski.

atrakcje

Atrakcje kujawsko-pomorskiego

Warto wspomnieć również o Domu Mikołaja Kopernika. Jest to gotycka, niezwykle zabytkowa kamienica zlokalizowana w Toruniu. Historycy podają, że właśnie tam narodził się wszystkim znany uczony – Mikołaj Kopernik. Datę wybudowania kamienicy szacuje się na 1370 rok. 

atrakcje

Będąc w kujawsko-pomorskim, nie sposób także nie zobaczyć starego rynku w Bydgoszczy. Znajdują się tam ciekawe Ratusz oraz Katedra. Miejsce to jest bardzo reprezentatywne, jednakże przy okazji bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Typowo dla centrum – można tam dobrze zjeść i miło spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. 

atrakcje

źródło zdjęć: torun.pl, polskazdrona.eholiday.pl, polskieszlaki.pl, planetarium.torun.pl, youtube.com, bydgoszczinaczej.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.