Absurdalne przesądy ciążowe – zabobony ciążowe

Za dawnych czasów naszych prababć nie było czegoś takiego jak USG, badania prenatalne. Nie było wiadomo do dnia porodu, czy urodzi się synek czy córeczka. Bliźniaki także były ogromnym zaskoczeniem. Między innymi dlatego też powstało wiele zabobonów, które kobiety przekazują sobie z pokolenia na pokolenie. Absurdalne przesądy ciążowe można usłyszeć nawet do dzisiaj. Zobaczcie najciekawsze z nich!

Jak poznać płeć dziecka?

Absurdalne przesądy ciążowe często dotyczą płci nienarodzonego dziecka. Według wierzeń naszych babć i prababć, jeśli ciężarna ma ochotę na słodkie, to oznacza narodziny córki. Jeżeli jednak przyszła mama ciągle jadłaby kwaśne lub pikantne potrawy, znaczy to o narodzinach syna. Kolejnym przesądem dotyczącym płci dziecka jest wygląd przyszłej mamy. Jeśli wygląda kwitnąco i ładnie, z pewnością urodzi się jej synek. Podobno córki odbierają urodę, a przyszła mama w ciąży wygląda niekorzystnie.

Wygląd w ciąży

Absurdalne przesądy ciążowe dotyczą także wyglądu przyszłej mamy. Zabobony mówią, że jeśli ciężarna farbuje w ciąży włosy, to dziecko na pewno urodzi się rude! Czemu taki kolor, tego chyba nikt nie wie. Inny przesąd dotyczy natomiast skracania włosów w ciąży. Jeśli kobieta w stanie błogosławionym podetnie włosy, to na pewno obetnie w tym samym momencie dziecku rozum. Podobno warto również dotykać wysokich ludzi, ponieważ nasze dziecko w przyszłości będzie obdarzone wysokim wzrostem. Natomiast zgaga kobiety w ciąży sprzyja bujnej fryzurze u noworodka.

Czego nie robić w ciąży?

Pod żadnym pozorem nie możemy siadać po turecku, ponieważ nasz noworodek urodzi się z krzywymi nogami. Natomiast oblizywanie noża będzie skutkowało zajęczą wargą u naszej pociechy. Zbyt wczesne kompletowanie wyprawki także niestety przynosi pecha. Na szyi absolutnie nie można nosić żadnych wisiorków czy łańcuszków, gdyż naszemu bobasowi może zawinąć się pępowina wokół szyi. Dzidziuś może się również urodzić z zezem, jeżeli będziemy patrzeć przez wizjer. Absurdalne przesądy ciążowe dotyczą także nauki, jeżeli w ciąży poszerzamy swoją wiedzę, oznacza to, że nasze dziecko urodzi się mądre!

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.