Święto Hot Doga – kiedy obchodzimy? Poznaj datę

Pasjonaci bułki z parówką postanowili, że również ona powinna mieć swoje święto. Wpisali je do kalendarza i w ten sposób ludzie na całym świecie mogą uczcić je zjedzeniem pysznej przekąski. Święto Hot Doga, kiedy je obchodzimy? Skąd wziął się pomysł na celebrowanie tego dnia?

Dlaczego powstało Święto Hot Doga?

Ten dzień ma związek z wieloletnią amerykańską tradycją, kiedy to organizowane były znane konkursy zjadania hot dogów na czas. Pierwszy z nich odbył się już w 1916 roku, przy jednej z miejscowych budek z przekąskami w Nathan’s. Do dnia dzisiejszego chcąc upamiętnić to wydarzenie mieszkańcy organizują podobne imprezy. Co ciekawe zawodnicy stający do rywalizacji mogą wygrać naprawdę pokaźne sumy pieniędzy. Za osiągnięcie najlepszego wyniku nagroda wynosi nawet 10 tysięcy dolarów.

Kiedy Obchodzimy Święto Hot Doga?

Wszyscy, którzy chcą uczcić to święto muszą być czujni, ponieważ wypada ono już 4 lipca! Ten dzień może być odstępstwem od trzymanej diety, ponieważ jak wiadomo obchodzimy go jedynie raz do roku. Mały grzeszek w postaci pysznej bułki z parówką na pewno nikomu nie zaszkodzi!

Jak powstały Hot Dogi?

Ich historia sięga aż do XV wiecznych Niemiec. Właśnie wtedy po raz pierwszy wyprodukowana została parówka. Ze względu na jej kształt producent nazwał ją jamnikiem. Na samym początku podawano je nie z bułką, a z chlebem. Do czasu, kiedy danie zostało sprowadzone do Stanów Zjednoczonych. Nazwa w języku amerykańskim stała się bardziej chwytliwa. Zmodyfikowano również nieco jego wygląd. Mianowicie zaczęto serwować je z podłużną bułką.

Hot Dogi w Polsce

Przekąska ta nie jest na pewno tak popularna w naszym kraju, jak za oceanem. Jednakże również ma wielu miłośników. W Polsce swoje początki miała w latach osiemdziesiątych XX wieku. Ze względu na trudno dostępne mięso, występowały w wersji z pieczarkami. Po zmianie ustroju możemy cieszyć się nią z takimi dodatkami jak ogórek, prażona cebula i różnego rodzaju sosy.

Teraz, kiedy już wiesz czym jest Święto Hot Doga, kiedy je obchodzimy i jakie miało początki, może zadecydować w jaki sposób je uczcisz!