Zaczerwienienie na twarzy. Domowe sposoby. Objawy choroby

Zaczerwienienie na twarzy najczęściej pojawia się przy gwałtownych zmianach temperatury. Przeważnie latem lub mroźną zimą, na swojej buzi możemy zauważyć duże rumieńce. Jednak czasem może zwiastować różne choroby albo zapalenia skóry. Niezależnie od przyczyny, to wstydliwy problem dla kobiet. Dlatego przedstawimy wam domowe sposoby, dzięki którym szybko pozbędziecie się tej przypadłości.

Zaczerwienienie na twarzy domowe sposoby

Na samym początku powinniśmy zacząć od wyeliminowania alkoholu, a także ostrych przypraw ze swojego jadłospisu. Kawa, jak również napoje wysokoenergetyczne, sprzyjają powstaniu rumieńców. Powinniśmy zwrócić uwagę na swój jadłospis. Warto wybierać jedzenie, które jest bogate w witaminę C. Wzmacnia ona ściany naczyń krwionośnych, a to one odpowiadają za czerwienienie się. W celu zniwelowania zaczerwienienia, warto sięgnąć po domową maseczkę z płatków owsianych. Wystarczy, że szklankę zmielonych płatków wymieszamy w przefiltrowaną wodą. Konsystencja mikstury powinna przypominać gęstą śmietanę. Wszystko nakładamy na twarz, a po około 15 minutach zmywamy letnią wodą.

 

Zaczerwienienie na twarzy przyczyny

Wiele jest przyczyn, które powodują duże wypieki na buzi. Jednak to głównie emocje są odpowiedzialne za zaczerwienienie na twarzy. Także choroby skórne oraz stany zapalne powodują rumieńce. Oprócz koloru czerwonego, mogą także wystąpić obrzęki, świąt, a nawet pieczenie skóry. Choroby zapalne i alergie również odpowiadają za czerwone plamy na twarzy. Uwarunkowania genetyczne oraz skłonności do cery naczynkowej mają także ogromny wpływ na kolor buzi. Musimy mieć również na uwadze to, że z wiekiem nasza cera jest coraz bardziej podatna na takie zaczerwienienia i na to wpływu niestety nie mamy.

Czerwone plamy na twarzy pielęgnacja

Skóra ze skłonnościami do wypieków potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Powinniśmy regularnie ją nawilżać kremami do skóry wrażliwej. Czytajmy także składy kosmetyków, gdyż cera sucha nie lubi chemicznego składu kosmetyków. Wybierajmy zatem delikatne kremy czy lotiony, które nie zawierają substancji zapachowych ani barwników. Dodatkowo, w czasie upalnego lata czy mroźnej zimy, musimy zabezpieczać dokładniej naszą skórę specjalnymi balsamami. W ten sposób unikniemy przesuszenia buzi oraz jej podrażnień.

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.