Victoria’s Secret jest na sprzedaż! Miliarder sprzedaje firmę?

Victoria’s Secret jest na sprzedaż. Leslie Wexner to właściciel tej grupy kapitałowej, niezaprzeczalnie jest również miliarderem. Jednak mimo to zastanawia się nad sprzedażą swojej firmy. Od kiedy ustąpi swojego stanowiska dyrektora?

Victoria’s Secret jest na sprzedaż

Nic nie jest jeszcze postanowione. Rozmowy na temat sprzedaży firmy są wciąż otwarte. Nie jest wykluczone, że Leslie Wexner sprzeda firmę częściowo. Wall Street Journal podaje, że dyrektor rozważa:

alternatywne scenariusze” dla przyszłości bieliźnianej marki, w tym jej sprzedaż

Dziennik donosi również, że cała sytuacja ma się wyklarować w ciągu kilku tygodni.

 

Sprzedaż Victoria’s Secret spada

Firma zawsze przynosiła ogromne dochody. Jej roczna sprzedażowa wynosi aż 7 miliardów dolarów. Ta kultowa już firma bieliźniarska podbiła już cały rynek amerykański. Jednak mimo to, w ciągu ostatnich lat odnotowano znaczny spadek sprzedaży jej produktów. Leslie Wexner stara się, aby asortyment był wciąż atrakcyjny dla klientów. Nie przynosi to niestety pożądanych efektów. Oprócz tego, rok temu dyrektor był zmuszony odwołać pokaz charytatywny. Wszystko przez nieliczną publiczność, która zdecydowała się przyjść, żeby obejrzeć widowisko. Nic zatem dziwnego, że firma bieliźniarska jest na sprzedaż.

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.