Biometryczne zabezpieczenia Messengera – odblokowanie aplikacji

Facebook chce wprowadzić nowy system bezpieczeństwa. Biometryczne zabezpieczenia Messengera to na razie nieoficjalne informacje, ale nie wykluczone, że niebawem aplikację odblokujesz za pomocą skanu twarzy lub czytnika linii papilarnych.

 

Biometryczne zabezpieczenia Messengera

O tym, że Facebook chce wprowadzić nowe zabezpieczenia dla Messengera poinformowała Jane Manchun Wong. Programistka i inżynier oprogramowania zajmująca się m.in. śledzeniem nowych opcji wprowadzanych w aplikacjach społecznościowych przekazała taką informację na Twitterze.

 

Jak zabezpieczony będzie Messenger?

Według Jane Wong, Messenger będzie zawierał rozwiązanie wymagające biometrycznej autoryzacji w czasie korzystania z aplikacji. Wszystko będzie zależało od ustawień. Jedna z opcji zakłada, że potwierdzenie tożsamości będzie wymagane po pewnym czasie nieużywania Messengera. Druga z kolei, że Messenger będzie potrzebował odblokowania po napisaniu wiadomości. W każdym z wypadków system będzie wymagał potwierdzenia za pomocą skanu twarzy lub z wykorzystaniem czytnika linii papilarnych.

 

Po co to zabezpieczenie?

Wszystkie planowane zabezpieczenia mają na celu ograniczenie wypadków wykorzystania konta Messengera przez osoby z zewnątrz. Głównie chodzi o to, aby dostępu do wiadomości nie miały osoby niepowołane. Odnosi się to zarówno do odczytywania, jak i do pisania wiadomości.

 

Zabezpieczenia w iPhonie i Androidzie

Oczywiście biometryczne zabezpieczenia Messengera będą dostępne zarówno w iPhonie jak i w Androidzie. Naturalnie Facebook chce skorzystać z możliwości oferowanych przez producentów smartfonów. Natomiast rezygnuje z wprowadzania własnych rozwiązań. I tak w przypadku iPhona do potwierdzenia tożsamości będzie służył system rozpoznawania twarzy – Face ID. Z kolei użytkownicy Androida wykorzystają czytnik linii papilarnych wbudowany w telefon. Planuje się w przyszłości, aby także w Androidzie można było skanować twarz.

 

Kiedy ruszą biometryczne zabezpieczenia?

Niestety na ten moment nie wiemy kiedy Facebook wprowadzi nowy system autoryzacji w Messengerze. Tak czy inaczej system ten zapewni więcej prywatności i bezpieczeństwa wiadomościom wysyłanym między użytkownikami.

Podsumowując, już niebawem Facebook wprowadzi nowy sposób zabezpieczania Messengera. Będzie to zabezpieczenie biometryczne dostępne zarówno na iPhonie jak i na Androidzie. Niestety nie wiadomo narazie kiedy to rozwiązanie będzie wprowadzone.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.