Szykuje się Baby Shower? Jaki prezent wybrać, jedzenie, menu

Szykuje się Baby Shower? Co to właściwie za impreza? Okazuje się, że w naszym  kraju cieszy się coraz to większą popularnością, co powoduje organizowanie większej ilości tego typu wydarzeń. Dla zainteresowanych, przedstawiamy propozycje prezentów, jedzenia oraz kogo najlepiej zaprosić. 

Baby Shower pochodzenie

Jeżeli chodzi o pochodzenie Baby Shower przyszło to do nas ze Stanów. Ale na czym polega ta impreza? Należy przede wszystkim do przyszłej mamy, która spodziewa się narodzin dziecka. Zebrani goście przekazują kupione lub zrobione przez siebie prezenty, które będą towarzyszyć maluszkowi po narodzinach. I to jest główna atrakcja imprezy. Dodatkowo podczas Baby Shower można zorganizować różne konkursy, zabawy, ploteczki oraz poradniki dotyczące wychowywania dzieci. Cieszymy się, że rośnie popularność tego wydarzenia!

Baby Shower kogo zaprosić jedzenie

Szykuje się Baby Shower? Kogo zaprosić na tę imprezę? Oczywiście muszę to być osoby nam bliskie, z którymi czujemy się komfortowo i wiemy, że zabawa z nimi będzie udana, co zwolni nas z obowiązku namawiania ich do brania udziału w przygotowanych grach! Warto wziąć pod uwagę fakt, iż byłoby to ułatwieniem, gdyby były chętne do wszelakiej pomocy w organizacji.

A co w związku z jedzeniem? Co najlepiej przygotować na Baby Shower? Po pierwsze, musimy zrobić rozeznanie, co nasi goście lubią jeść, co mogą a czego nie. Nie może być sytuacji, w której dana osoba nie będzie miała co jeść, bo na przykład ma uczulenie lub po prostu tego nie je. Ale warto pomyśleć o wszelkiego typu przekąskach, muffinkach, sałatkach i słodyczach (może ciasteczko z wróżbą?).

Napoje powinny być bezalkoholowe, chociażby zw względu na przyszłą mamę! Można przygotować domowe lemoniady czy koktajle, przystrojone kolorowymi ozdobami. Balony i kwiaty będą dopełnieniem i z pewnością zrobią klimat!

Baby Shower prezenty co kupić?

Ostatnią sprawą jest kupienie prezentu przyszłej mamie. Ważne jest, aby uczestniczki dogadały się między sobą, co chcą kupić, aby prezentów nie powielać. Pierwszym punktem na prezentowej liście są edukacyjne zabawki, które z pewnością dziecko wykorzysta w późniejszym czasie. Można zrobić niespodziankę przyszłym rodzicom i kupić kubki dla całej rodziny! Różnego rodzaju ubranka, pieluchy, śliniaczki również będą mile widziane. Świetnym rozwiązaniem będzie elektryczna niania, która ułatwi opiekę nad maluchem. Jest wiele propozycji prezentów, dlatego opcji wam nie zabraknie.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.