Prace ogrodowe w sierpniu – co należy zrobić?

Sezon wakacyjny powoli dobiega końca, jednak warto znaleźć wolną chwilę i poświęcić ją na zadbanie o nasze rośliny. W tym artykule przypominamy jakie prace ogrodowe w sierpniu należy koniecznie wykonać! Po ich zastosowaniu nie tylko zatroszczysz się o tegoroczne kwiaty, ale także przygotujesz je na jesień lub przyszły sezon!

Prace ogrodowe w sierpniu – jak dbać o kwiaty?

W sierpniu nasze kwiaty kwitną w pełni, ale żeby mogły rosną prawidłowo należy odrobinę im pomóc. Oczywiście najważniejsze jest, aby pamiętać o regularnym podlewaniu i usuwaniu chwastów. Co więcej jeśli widzisz zwiędłe kwiaty, usuń je, aby nie blokowały rozrastania się zdrowych.  W tym miesiącu możesz także przyciąć lawendę. To również odpowiedni moment, jeśli chcesz rozmnożyć swoje rośliny.

 

Jakie rośliny zasadzić w sierpniu?

Ten miesiąc to czas, kiedy powinieneś zasadzić siewki roślin dwuletnich. Do nich zaliczamy na przykład stokrotki, malwy, bratki. Co więcej pobierz i ukorzeń sadzonki zielonych krzewów oraz berberysów, ogników i ostrokrzewów. To także moment na zasadzenie kwiatów, które oglądać będziemy dopiero późną jesienią lub wiosną. Między innymi są to przebiśniegi, krokusy, wiosenne lilie i narcyzy.

Trawnik w sierpniu – jak dbać?

Prace ogrodowe w sierpniu dotyczą także trawnika. W tym miesiącu, zwłaszcza w upalne dni potrzebuje on dużo troski. Ważne żeby podlewać go najlepiej codziennie. Koniecznie po południu, kiedy promienie słoneczne nie będą już mocne. Wody powinno być na tyle, aby bez problemu przedostała się do korzeni. Regularne koszenie trawy to także ważna rzecz. Jednakże nie może być ona zbyt krótka, ponieważ będzie grozić jej wtedy wypalenie.

Drzewa i krzewy w sierpniu – o które szczególnie zadbać?

Sierpień jest ostatnim miesiącem, kiedy można podcinać żywopłot. Dodatkowo, w jego drugiej połowie zajmij się także modrzewiami, jałowcami i cyprysami. Jest to również odpowiedni czas na przesadzenie małych drzewek i krzewów. Pamiętaj, aby po zebraniu owoców z krzewów owocowym odpowiednio je przyciąć. W przypadku drzew owocowym, za pomocą specjalnych podpórek wesprzyj te, które uginają się od nadmiaru owoców, a po zbiorach zrób cięcia prześwietlające.