Które gwiazdy mają najwięcej fałszywych obserwujących? [raport]

Media społecznościowe, jak większość z was wie, mają swoje plusy i minusy. Można promować tam swoją markę, dzielić się zdjęciami z codziennego życia czy sprawdzić co słychać u naszych ulubionych artystów czy sportowców. Jednak spora część treści tam publikowanych, nie jest prawdziwa. Retuszowane zdjęcia czy ilość followersów. Sprawdź, które gwiazdy mają najwięcej fałszywych obserwujących. 

Które gwiazdy mają największą liczbę fake followersów?

Zapewne jesteście ciekawi, kto stworzył ten raport, który zawiera nazwiska największych światowych sław? Stoi za tym Institute of Contemporary Music Performance z Londynu. Pracujący nad tym ludzie, podzielili osoby na dwie kategorie: sport i show-biznes. Zawarli w nim procentowy udział fałszywych kont w mediach społecznościowych. Zapewne znajdziecie tam swoich ulubionych artystów.

Po pierwsze, wiele marek chce współpracować z gwiazdami o dużej liczbie followersów. Po drugie, celebryci czy gwiazdy sportu dostają za to niemałe pieniądze. Jednak czy ilość fanów w mediach jest jakkolwiek kontrolowana?

Kto znajduje się na liście?

Na pierwszym miejscu znajduje się Toni Kroos, piłkarz z Niemiec, na co dzień grający w Realu Madryt. Aż połowa obserwujących to fałszywe konta. Sportowiec ma na swoim Instagramie ponad 21 milionów fanów.

Zostając jeszcze przy sporcie, David Luiz również tam jest. Zawodnik Chelsea ma 19 milionów followersów na Instagramie, ale niestety 46% z nich to nieprawdziwe konta.

Dodatkowo, w zestawieniu znajdziemy też celebrytów. Okazuje się, że w rankingu przoduje Ellen DeGeneres, czyli jedna z najbardziej znanych amerykańskich prezenterek. Na swoim profilu ma prawie 76 milionów followersów, ale zajęła drugą pozycję na liście, więc jej wynik to 49% fałszywych kont. W jej programie brały udział najpopularniejsze osoby na świecie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

I’m flashing my baby blues for our flash sale on sunglasses! Happy #nationalsunglassesday! @edbyellen

Post udostępniony przez Ellen (@theellenshow)

Na liście nie zabrakło Katy Pery – 44%, Khloe Kardashian – 43% czy Ariany Grande z wynikiem 46%. Wszystkie nazwiska znajdziecie na tej stronie.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.