Parawan dekoracyjny – jaki parawan pokojowy wybrać?

Parawan dekoracyjny to niewątpliwie nietypowy wystrój wnętrz. W ten łatwy sposób możemy nadać naszemu pokojowi oryginalnego charakteru. Taki parawan możemy również postawić w studio, w ten sposób wyznaczymy miejsce do pracy. Niektóre z nich przyozdabiają ciekawe wzory, dlatego z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.

Parawan dekoracyjny – mobilny

Dzięki zastosowaniu parawanu mobilnego mamy możliwość zmienić zarówno wygląd wnętrz, jak i całej przestrzeni. Takie parawany nadają się nie tylko do pokoju dziennego, możemy ich użyć również w pokoju dziecięcym, garderobie czy sypialni. Parawan pokojowy przeważnie jest trzyskrzydłowy, jednak są także dwu oraz pięcioskrzydłowe. Prawie zawsze mają zawiasy z kątem 360 stopni, dlatego też możemy je dowolnie ustawiać, według naszych aktualnych potrzeb. Dzięki tym zawiasom możemy szybko złożyć oraz rozłożyć parawan, co daje nam możliwość użycia go, jako przenośny element dekoracyjny.

Parawan dekoracyjny – jak go ustawić?

Parawan przeważnie kojarzy nam się jako coś, za czym możemy się przebrać. Jednak to nie jest jedyna jego rola. Współczesne budownictwo stawia na mieszkania typu studio, w których salon jest przeważnie połączony z kuchnią. Nierzadko byśmy chcieli, aby goście, którzy mają zamiar nas odwiedzić, nie oglądali bałaganu, który zostawiliśmy w salonie. Z pomocą przyjdzie nam tu parawan! Z łatwością oddzielimy część dzienną od kuchennej, w dodatku w bardzo miły i estetyczny sposób. Ustawiając taki parawan powinniśmy zwrócić uwagę, czy wszystkie części mieszkania będą oświetlone. Byłoby dobrze, gdyby każdy pokój miał dostęp do światła.

Parawan dekoracyjny w pokoju dziecięcym

Jeżeli jesteśmy rodzicami więcej niż jednego dziecka, a nie mamy możliwości, aby dać każdemu z nich osobny pokój, parawan będzie idealnym rozwiązaniem. Parawan w pokoju dziecięcym będzie pełnił funkcję ścianki działowej. Zapewni komfort i swobodę naszym dzieciom, a to w dodatku bez konieczności dawania im jednoosobowych pokojów. Oprócz tego możemy dowolnie komponować wzory oraz kolory takich parawanów. Mogą zatem być nie tylko funkcjonalnym dodatkiem, ale także elementem dekoracyjnym!

Jeżeli nie macie pomysłu na to, jak urządzić pokoik dziecięcy, zapraszamy do tego artykułu Jak urządzić pokoik dziecięcy? Co kupić do pokoju dziecięcego?

źródła zdjęć: homebook, zakup

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.