Międzynarodowy Dzień Wyznawania Miłości – 20 sierpnia

Zakochani swoje święto obchodzą głównie w walentynki czyli 14 lutego. Jest to międzynarodowe Święto Zakochanych. W kalendarzu jest jednak jeszcze jeden dzień kiedy słowa „kocham cię” są ważne. Jest to Międzynarodowy Dzień Wyznawania Miłości. 

 

Czym jest miłość?

W sensie filozoficznym jest uczuciem, którym darzą się ludzie nawzajem jeśli czują się ze sobą dobrze, jeśli są ze sobą blisko i odczuwają silną więź między sobą. Jednak w sensie cielesnym, miłość to chemia. Kiedy jesteś zakochany, twój organizm wydziela fenyloetyloaminę i dopaminę w zdecydowanie większych ilościach niż normalnie. Oprócz tego wydziela się więcej serotoniny, nazywanej potocznie hormonem szczęścia. W przypadku miłości także nasz mózg odczuwa zmiany w strukturze neuronowej.

Miłość do drugiego człowieka

Miłość to nie zawsze intymność i cielesność. Miłością mogą się dzielić kobieta i mężczyzna, ale też przyjaciele czy rodzice i dzieci. Jak rozpoznać czy to miłość? Jeśli odczuwać radość na widok osoby, którą kochasz, a codzienne życie jest przyjemniejsze kiedy ta osoba jest obok, to jest miłość! O tym uczuciu można też mówić kiedy troszczysz się o kogoś bardziej niż o samego siebie.

Międzynarodowy Dzień Wyznawania Miłości

Tempo życia sprawia, że często nie zauważamy drugiego człowieka. Nie mamy sił i energii na relaks, a już tym bardziej na życie prywatne. Czas to zmienić! Zakochaj się i wyraź to słowami 20 sierpnia! Idealnym momentem na wyznawanie miłości osobie, którą kochamy jest Międzynarodowy Dzień Wyznawania Miłości. Pochodzenie święta nie jest jasne, ale z pewnością jest to dzień, w którym zwraca się uwagę na konieczność wyznawania sobie uczuć i dostrzegania uczuć innych. To także moment na empatię i okazywanie uczuć osobom, na którym nam zależy. Mogą to być choćby przyjaciele. W 2019 roku Międzynarodowy Dzień Wyznawania Miłości przypada we wtorek.Możesz przy okazji zaplanować spędzenie romantycznego wieczoru we dwoje.

Nie czekaj! Wyznaj swoje uczucia w związku z Międzynarodowym Dniem Wyznawania Miłości. Powiedz swojej drugiej połówce jak bardzo jest dla ciebie ważna.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.