Audi pokazało światu swoją hulajnogę elektryczną! [E-tron Scooter]

Moda na hulajnogi elektryczne przeszła chyba wszystkie oczekiwania, gdyż coraz częściej są one widoczne na ulicach miast. W związku z tym kolejne firmy decydują się na własne modele. Dlatego Audi pokazało światu swój wynalazek. E-tron Scooter – tak nazywa się nowy pojazd. 

Audi hulajnoga elektryczna

Audi pokazało światu swój własny pomysł na hulajnogę elektryczną. Jednak firma pozostanie przy produkcji samochodów, a elektryczne urządzenia będą tylko ciekawym dodatkiem do oferty. Ze zdjęć wynika, że produkt znacznie różni się od ofert innych firm.

Po pierwsze, zamiast dwóch kół, będzie miała aż cztery. Ma to ułatwić poruszanie się po mieście. Kolejną rzeczą jest sposób jej prowadzenia. W większości, stoi się przodem do kierunku jazdy i trzyma rękami kierownicę. W tym przypadku, stać będzie trzeba bokiem i kierować jedną ręką. Drugą można zasygnalizować kierunek jazdy.

Audi hulajnoga kiedy w sprzedaży?

Na przejażdżkę e-tron scooter od Audi trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać, gdyż premiera przypada pod koniec 2020 roku. Maksymalna prędkość jaką osiągnie to 20 km/h. Pewnie zastanawiacie się ile będzie kosztować? Audi to firma o wysokim standardzie, dlatego cena nie jest niska. Koszt to 2000 euro, czyli około 8,5 tysiąca złotych.

źródło zdjęcia: hypebeast.com

Firma podała wstępne informacje, że hulajnoga może być dodatkiem, jeżeli zdecydujecie się na zakup aut z serii Audi e-tron. Nie wiadomo jeszcze czy jako dodatek darmowy czy za mniejszą opłatą. Będzie ważyć 12 kilogramów i można ją również złożyć, na przykład jak będziecie chcieli wejść z nią do autobusu. Cała elektronika ukryta jest w kierownicy. Jesteśmy ciekawi jak sprawdzi się ten model w porównaniu z innymi hulajnogami. Znając firmę Audi, może pozytywnie zaskoczyć użytkowników tych pojazdów. Dlatego czekamy na więcej informacji.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.