Materac dla dziecka – jaki wybrać dla dzieci w różnym wieku?

Kiedy rodzić musi wybrać odpowiedni materac dla dziecka, może to być dla niego nieco problematyczne. Ogrom możliwości, jaki czeka na nich w sklepach może na pierwszy rzut oka przerazić. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy kilka wskazówek. Z tego artykułu dowiecie się, jaki materac będzie odpowiedni dla dziecka w różnym wieku!

Materac dla niemowlaka – jaki jest najlepszy?

Najlepszym wyborem, dla dziecka w wieku niemowlęcym będzie materac, który ma komplet atestów i certyfikatów, które o tym, że wszystkie materiały, z których jest wykonany są bezpieczne. Najbardziej wiarygodne są wystawione przez Centrum Zdrowia Dziecka i Instytut Zdrowia Matki i Dziecka. Równie ważne jest to, aby był średnio twardy, ponieważ kręgosłup dziecka kształtuje się do 3. roku życia i nie powinien dostosowywać się do zagłębień.

 

Materac dla dzieci w wieku przedszkolnym

U starszych dzieci bardzo często diagnozuje się schorzenia kręgosłupa. Dzieje się tak w związku ze zbyt mała aktywnością fizyczną, ciężkim plecakiem lub złą postawą. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest materac ortopedyczny. Ma on właściwości redukujące ból, a także wspomaga rozluźnienie. Odpowiednia twardość i elastyczność zapewnia prawidłowe podparcie całego ciała.

Jakie materace są najlepsze dla dzieci?

Materace z piankowym wypełnieniem zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, dlatego cieszą się dużą popularnością. Oprócz tego są wytrzymałe i hipoalergiczne. Jednakże koniecznie musi być to model wysokoelastyczny. Natomiast materac z kokosowym wypełnieniem jest przewiewny, odporny na wilgotność oraz ekologiczny. Dodatkowo cechuje są antyalergicznością i wytrzymałością na odkształcenia. Najlepszym wyborem będzie taki, który ma dodatki lateksowych włókien.

Zły dobór materaca dla dziecka – czym skutkuje?

Najbardziej niebezpieczną konsekwencją złego wyboru materaca dla dziecka są schorzenia kręgosłupa. Dlatego też, przed zakupem, należy zapoznać się z jego funkcjami. Bezsprzecznie nie może być on miękki, odkształcający się i nieprzewiewny. Nieodpowiedni materac wpływa nawet na koncentrację i samopoczucie malca. Tak więc rodzic, który stoi przed wyborem zakupu odpowiedniego elementu łóżeczka ma naprawdę odpowiedzialne zadanie i musi dokonać rozważnego wyboru.