Mały ogródek przy mieszkaniu w bloku – jak urządzić?

Jeśli mieszkasz w bloku, marzy Ci się mały ogródek i zastanawiasz się, jak go urządzić, spieszymy z pomocą! Przedstawiamy kilka cennych rad, jak należy wszystko rozplanować i co zrobić, aby cieszyć się własnym zielonym zakątkiem. Koniecznie sprawdź nasze wskazówki!

Jak zaplanować mały ogródek przy mieszkaniu w bloku?

Jeśli możesz pochwalić się własną przestrzenią wygospodarowaną nieopodal mieszkania na parterze, jesteś prawdziwym szczęściarzem! Masz wtedy możliwość na urządzenie własnego małego ogródka i cieszenia się jego urokami. Niewątpliwie rozplanowanie i wykonanie go nie jest łatwym zadaniem. Dlatego też mamy kilka rad, jak to zrobić!

 

Mały ogródek przy mieszkaniu w bloku

Najważniejszą kwestią jest to, aby ustalić co chcesz żeby się tam znalazło. Oprócz roślin dobrym pomysłem będzie kącik grillowy, piaskownica lub warzywniak. W tym celu sprawdź nasłonecznienie oraz jakość gleby. Następnym krokiem jest stworzenie szkicu, na którym przekonasz się, czy wszystkie zaplanowane przez Ciebie elementy będą miały szansę się zmieścić.

Jak urządzić mały ogródek przy mieszkaniu w bloku?

Kolejnym ważnym punktem jest wybranie roślin, które mają ozdabiać Twoją przestrzeń. Sprawdź ich wymagania do prawidłowego wzrostu i wielkość, do jakiej się rozrosną. W tej roli świetnie sprawdzą się drzewka karłowate, iglaste krzewy oraz obficie kwitnące drzewa. Natomiast jeśli chcesz odgrodzić swój kącik od sąsiadów wybierz żywopłot. Najlepszą rośliną do stworzenia go będzie bluszcz pospolity lub powojniki.

Jakie rośliny wybrać do małego ogródka przy bloku?

Trzeba przyznać, że wybór roślin to najcięższe zadanie. Zdecydowanie się na odpowiednie może zająć naprawdę dużo czasu. Spośród bylin szczególnie polecamy astry nowoangielskie i wysokie odmiany rudbekii. Dzięki nim stworzysz kolorowe kompozycje. Dobrym rozwiązaniem będą także trawy ozdobne. Ich różnorodność jest naprawdę duża i bez problemu każdy wybierze coś dla siebie. Jako uzupełnienie kompozycji ogrodowej użyj roślin jednorocznych. Ich różnobarwność doda uroku, a również przełamie monotonność.

Mały ogródek przy mieszkaniu w bloku może wyglądać naprawdę pięknie, wystarczy tylko odrobina chęci i zaangażowania!