Kremowanie włosów i skóry głowy – zamiennik olejowania włosów

Marzysz o pięknych, zdrowych i gładkich włosach? Używasz oleju do włosów, ale denerwuje cię trudność z jego zmywaniem i zostawianiem tłustych śladów na kosmykach? Alternatywą jest kremowanie włosów. Czym jest i na czym polega?

 

Czym jest kremowanie włosów?

Kremowanie włosów polega dokładnie na tym samym co olejowanie, jednak jest mniej tłuste i o wiele ładniej pachnie. Zamiast oleju nakładasz na włosy kremy i inne produkty o konsystencji balsamu. Kremuj włosy kiedy są suche, ale także wtedy gdy są mokre. Produkt możesz nakładać na kilkadziesiąt minut, na parę godzin lub nawet na całą noc.

Po co kremować włosy?

Kiedy tylko na rynku pojawił się krem NIVEA, cyganki, które słynęły z pięknych, długich i zdrowych włosów, zaczęły używać kremu do włosów. Włosy kremujemy zatem po to żeby je odżywić. Oleje i ekstrakty odbudowują strukturę włosa, wzmacniają je, odżywiają, a także nawilżają. Kremowanie włosów polecane jest do włosów suchych, łamliwych, zniszczonych, cienkich, które łatwo obciążyć.

Jaki krem wybrać?

Przede wszystkim kieruj się składem. Najistotniejsze żeby miał dużo ekstraktów i olejów. Najlepiej gdyby nie miał parafiny. Kremy mogą kosztować 10-20 złotych, ale możesz też wybrać droższe i lepsze. Skorzystaj także ze swoich zasobów. Może nie warto kupować nowego balsamu, skoro na półce stoi jakieś mleczko lub balsam do ciała. Warto pamiętać, że część kobiet zauważa szybką poprawę piękna swoich włosów, a część w ogóle nie widzi różnicy.

Jak kremować włosy

Najważniejsza jest systematyka. Nie poddawaj się po jednym zabiegu. Kremuj włosy raz w tygodniu, np. przez miesiąc i sprawdź czy zauważasz różnicę. Jeśli masz tyle samozaparcia, możesz kremować włosy przed każdym myciem. Oznacza to jednak, że siedzisz z olejem na głowie i czekasz na umycie włosów np. 4 godziny.

Podsumowując, niewiele kobiet wie, że włosy można pielęgnować nie tylko odżywkami stworzonymi specjalnie w tym celu. Możemy bowiem także kremować nasze włosy. Kremy do twarzy, do rąk, balsamy do ciała, jeśli mają odpowiedni skład, sprawdzą się także w pielęgnacji włosów.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.