Jak urządzić balkon w bloku? Praktyczne porady i inspiracje

Wygląd naszego balkonu zależy jedynie od jego wielkości i naszej kreatywności. Okazuje się, że nawet mały balkon można udekorować tak, aby cieszył każdego dnia. Czasami, żeby przemiana była korzystna wystarczą jedynie drobne zmiany. Zobacz jak urządzić balkon w bloku i w domu!

Metamorfoza balkonu w bloku

Odpowiednia aranżacja balkonu może pozwolić na relaks i odpoczynek po pracy. Balkon to przedłużenie naszego mieszkania, warto więc zadbać aby idealnie współgrał z całością. Nowoczesne balkony zdecydowanie cieszą oko przez cały rok, a latem zapewniają miejsce do wyciszenia i uspokojenia. Jak urządzić balkon w naszym mieszkaniu? Bardzo ważne jest zadbanie o szczegóły i zaczerpnięcie inspiracji.

Kwiaty na balkon

Jeśli balkon nie jest w zupełnie surowym stanie możemy zacząć od lekkiego przyozdobienia. Jako najważniejszy punkt zaliczają się tutaj rośliny! Kwiaty na balkonie wyglądają pięknie, a dodatkowo mogą np. odstraszać uporczywe owady. Kolejnym ważnym elementem są meble. Tutaj bardzo ważna jest wielkość balkonu, jednak idealnie byłoby zmieścić przynajmniej dwa fotele i stolik. Wtedy przez całe lato będziemy mogli podziwiać rośliny i jadać posiłki w zachwycających okolicznościach. Okazuje się, że balkon w bloku może wyglądać świetnie bez dużych nakładów pracy.

Ładne balkony: podłoga na balkon w bloku

Wybierając podłogę na balkon trzeba zwrócić uwagę na jej wytrzymałość. Powinna być ona odporna na działanie wysokich i niskich temperatur. W Polsce najpopularniejsze na balkonach są płytki. Przy zakupie trzeba wybierać płytki odporne na ścieranie i przystosowane do warunków zewnętrznych. Rosnącą popularnością cieszą się też drewniane podłogi na balkonach, które dodają uroku i ciepła. Warto jest rozważyć taką możliwość. Najważniejsze jest jednak odpowiednie zabezpieczenie drewna i późniejsza prawidłowa eksploatacja. Na zewnątrz dobrze sprawdza się drewno egzotyczne, które jest odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Oświetlenie balkonu

Kolejnym decydującym elementem jest oświetlenie balkonu w bloku. Lampy na balkon powinny oświetlać całość z góry, jednak bardzo ważne jest również delikatne oświetlenie poboczne. Bardzo dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju lampiony, które dodają odpowiedniego nastroju.