Domowe sposoby na trądzik. To naprawdę działa!

Jeśli macie już dość walki z nieprzyjemnymi zaskórnikami, to dobrze trafiliście. Zaraz przedstawimy wam najlepsze domowe sposoby na trądzik. Wcale nie potrzebujemy specjalistycznych kremów, na które wydamy większość naszych oszczędności. Wystarczy zaledwie sięgnąć po dary natury, a problem odejdzie w niepamięć!

Dieta antytrądzikowa

Niewątpliwie duży wpływ na nasz wygląd zewnętrzny ma to, jak się odżywiamy. Tryb życia, zła dieta – to wszystko powoduje wypryski na naszej twarzy. Co więc zrobić, żeby pozbyć się tych uciążliwych zmian? Przede wszystkim powinniśmy zrezygnować z ostrych przypraw, soli, a także słodyczy. Co więcej, chipsy, mocna kawa oraz herbata również musimy odsunąć na bok. Nasza dieta powinna być za to bogata w produkty, które zawierają witaminę A, cynk oraz miedź. Koniecznie pamiętajmy o prawidłowym nawodnieniu organizmu, woda działa cuda!

Sprawdzone sposoby na trądzik

Zapewne każdy z nas sięga po sklepowe maseczki. Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę z dobroczynnych właściwości warzyw i owoców. Sprawdzoną maseczkę na trądzik możemy już zrobić z jednego składnika – pomidora. Wystarczy, że rozgnieciemy surowego pomidora widelcem i nałożymy powstałą papkę na oczyszczoną twarz. Po 15 minutach zmywamy naturalną maseczkę ciepłą wodą. Innym świetnym pomyłem na pozbycie się trądziku jest maseczka z kurkumą. Wystarczy, że zmieszamy 1/2 łyżeczki z lekko roztopionym olejem kokosowym. Punktowo nakładamy na zmiany. po 15 minutach zmywamy ciepłą wodą i nakładamy krem nawilżający. Kurkuma zahamuje dalszy rozwój krosty, w dodatku zadziała antybakteryjnie.

Domowe sposoby na trądzik

Jeśli chcemy w szybki sposób pozbyć się niechcianego gościa, wystarczy nam pasta do zębów. Przed pójściem spać, nakładamy na zmianę małą ilość białej pasty do zębów. Nad ranem możemy się cieszyć mniejszym zaczerwienieniem miejsca oraz prawie niewidoczną krostą. Wyjściem awaryjnym przed wielką imprezą jest maseczka z aspiryny. Zapewne wielu z nas łyka tę tabletkę w razie przeziębienia. Możemy jej również użyć w celu wyleczenia trądziku. 1 tabletkę aspiryny rozgniatamy w moździerzu, a następnie dolewamy niewielką ilość wody destylowanej. Tak powstałą papkę nakładamy punktowo na zmiany. Zmywamy już po 10 minutach ciepłą wodą.

Przy regularnym stosowaniu powyższych wskazówek, już niedługo zobaczycie jak wasza skóra staje się piękniejsza.

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.