Ile kosztuje czytnik e-booków? Poznaj najważniejsze wady i zalety.

Te małe, poręczne urządzenia już kilka lat temu pojawiły się na rynku. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy powoli wypierają tradycyjne książki, ale na pewno zdobywają coraz większe grono zainteresowanych. Mowa oczywiście o popularnych czytnikach książek elektronicznych. Ile kosztuje czytnik e-booków? Czy warto posiadać ten gadżet? Poznaj najważniejsze wady i zalety.

Czytnik e-book- jak działa?

Czytnik książek elektronicznych powstał, aby w przyjazny dla naszych oczu sposób wyświetlać tekst zapisany w cyfrowej formie. Urządzenie jest wyposażone w najczęściej 6 calowy ekran, który nie męczy oczu podczas czytania, tak jak komputery, czy telefony. W jaki sposób działa? Otóż tekst wyświetlany jest na e-papierze. To nic innego jak rodzaj wyświetlacza, który jest bardzo podobny do papieru tradycyjnego. Dodatkowo ekran zwykle nie jest podświetlany, więc tak jak w przypadku czytania tradycyjnej lektury potrzebujemy odpowiedniego źródła światła. Swoje ulubione książki wgrywamy w odpowiednim dla urządzenia formacie.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Ile-kosztuje-czytnik-e-booków-Poznaj-najważniejsze-wady-i-zalety-1-1.png

Wady i zalety elektronicznego czytnika

Jak przy każdym urządzeniu elektronicznym pojawiają się pewne wady. Po pierwsze, konieczne jest czytanie w odpowiednim oświetleniu. Niektórzy uznają ten fakt za wadę, natomiast dla innych będzie to lepsze odzwierciedlenie tradycyjnej książki. Trzeba też dodać, że nowsze czytniki są już wyposażone w podświetlenie. Po drugie, cena książek elektronicznych nie różni się bardzo od tych tradycyjnych. Jednak czy jest to problem dla prawdziwego mola książkowego? Zdecydowanie urządzenie posiada więcej zalet. Pierwszą jest na pewno jego lekkość i poręczność. Czytnik możemy zabrać ze sobą praktycznie wszędzie, bez obaw że zbyt mocno obciąży nasz plecak. Na kolejnym miejscu znajdzie się ekran, który jest wygodny w obsłudze pod każdym kątem. A co najważniejsze, aby przeczytać elektroniczną książkę nie potrzebujesz papieru!

Ile kosztuje czytnik e-booków?

Na dzień dzisiejszy ceny popularnych czytników są już o wiele bardziej przystępne. Najtańsze czytniki możemy kupić już poniżej 400 zł. Jakość ekranów jest przyzwoita, jednak najlepiej sprawdzą się do wyświetlania głównie tekstu. Dobrej jakości czytnik możemy kupić już w przedziale 450-650 zł. Oczywiście na rynku istnieją też modele kosztujące nawet 3600 zł, z ekranami posiadającymi ponad 13 cali. Czy warto? To zależy od naszych potrzeb i ilości czytanych książek. Podsumowując, wybór jest naprawdę bogaty i każdy będzie mógł znaleźć propozycję idealną. Ile kosztuje czytnik e-booków? Ceny wahają się od 200 zł do nawet 3600 zł.