Dlaczego warto mieć rośliny doniczkowe? Ważne powody

Dawniej nie stawialiśmy roślin w swoich domach i biurach. Obecnie jednak z chęcią przygarniamy do pomieszczeń drobne doniczki z namiastkami natury, jaką możemy zastać na zewnątrz, bądź nawet na drugim końcu świata! Dlaczego warto mieć w domu roślinki? Przekonaj się!

Pomagają w oczyszczaniu powietrza

Czyste powietrze to dla wielu Polaków priorytet w ostatnich latach. Bez wątpienia roślinki mogą nam pomóc w oczyszczaniu tego, czym oddychamy! Potrafią one skutecznie usunąć z naszego otoczenia takie toksyny, jak formaldehyd i benzen, które to często latają wśród nas dzięki farbom, papierosom czy rozpuszczalnikom.
Dzięki nim możemy się również cieszyć znacznie wilgotniejszym powietrzem, które uchroni nasze gardło przed kaszlem i bólem.

Szczególnie polecamy aloes, zielistkę Stenberga, sansewierię gwinejską, skrzydłokwiat, chryzantemy oraz chamedorę!

Skutecznie redukują stres

Czy czujesz stres w pracy? Eksperci twierdzą, że postawienie w biurze kilku doniczek znacznie zmniejszają poziom zmęczenia i zestresowania. Badania wykazały spadek ciśnienia krwi, tętna i mniejsze problemy z oddychaniem.

Roślinki pomagają nam zatem w byciu bardziej produktywnymi pracownikami!

Zapewniają zdrowe przekąski

Sadzenie owoców i warzyw w domu nie jest już takie rzadkie! Jest praktykowane szczególnie często przez osoby posiadające ogródki okienne czy na dachu. Poza oszczędnością pieniędzy uzyskujemy warzywa i owoce pozbawione szkodliwych pestycydów!

Szczególnie polecane do sadzenia w domu są: pomidorki, awokado, marchewki, cytryny oraz mandarynki.

Są świetną dekoracją

Któż nie woli mieszkać w domu, w którym jest ładnie i przyjemnie? Roślinki nadają naszemu otoczeniu wyjątkowy charakter. Dzięki swojej różnorodności i funkcjonalności fantastycznie podkreślają nasze preferencje, personalizując nasz dom w kierunku w jakim tylko my moglibyśmy pójść. Każdy z nasz jest przecież wyjątkowy!

Zatem jeśli jeszcze nie macie w domu roślin, koniecznie je zdobądźcie! Nie wymagają znacznej uwagi, a potrafią wiele zmienić na naszą korzyść!

Zachęcamy również do obejrzenia filmu, w którym znajdziecie więcej przykładów roślin, które z łatwością można uprawiać w naszych okiennych doniczkach!