Kim jest Jake Paul? Ile ma lat? Czym się zajmuje?

kim-jest-

Jake Paul to jedna z najbardziej kontrowersyjnych amerykańskich gwiazd YouTube. Jego vlogi cieszą się ogromną popularnością, co przekłada się na spore zyski. W jego działalności nie brak jednak kontrowersji. Kim właściwie jest Jake Paul?

Jake Paul – wiek, partnerka

Jake Paul to 21-letni amerykański aktor i youtuber urodzony w Ohio. Popularność zdobył w 2013 r. zamieszczając krótkie video na platformie Vine, które szybko zyskały sympatię internautów.

Kariera Jake’a szybko nabrała rozpędu i w 2016 r. odkrył go Disney – młody chłopak zaczął wówczas grać w serialu Bizaardvark. Jednak to założenie własnego kanału na YouTube sprawiło, że stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych internetowych twórców.

Aktualnie Jake spotyka się z Eriką Costell z którą, jak możemy się domyślać, połączyła ich wspólna pasja – dziewczyna jest również znaną vlogerką.

Pierwsze kontrowersje

W 2017 r. wokół Jake’a rozgorzała gorąca atmosfera, gdy wyrzucił z domu i publicznie oskarżył vlogerkę Alissę Violet o oszustwo. Trwającej na YouTube wojnie przyglądały się setki osób, a emocje podsycały plotki o romansie tejże dwójki.

Sprawa ucichła, jednak już w 2018 r. wpłynęły oskarżenia sąsiadów Jake’a o zbyt głośne, skandaliczne imprezowanie zarówno youtubera, jak i jego gości. Zła passa miała kontynuację – Jake zrezygnował z roli aktora w Bizaardvark, jako powód podając chęć całkowitego skupienia się na rozwoju kanału.

„Umysł Jake’a Paula” – seria

Nieprzyzwoite zachowanie, doniesienia o ekscentrycznych imprezach i liczne kontrowersje związane z zachowaniem również brata Jake’a, Logana, doprowadziły do ogromnej burzy w Internecie. Youtuber Shane Dawson zdecydował się na realizację krótkiej serii dokumentalnej na temat jego osoby. Jednak nawet „The Mind of Jake Paul” („Umysł Jake’a Paula”) nie dostarcza wystarczających informacji na temat złożoności jego osobowości.

Kolejne doniesienia

Według portalu Buzzfeed, kontrowersje w życiu Jake’a się mnożą. W trakcie ostatniej, kosztującej blisko pół miliona dolarów imprezy doszło do podania narkotyków jednej z kobiet bez jej zgody. Sprawa jest tym bardziej podejrzana z uwagi na to, że organizator wydarzenia zatrudniony przez youtubera był w przeszłości skazany. Odsiadywał między innymi liczne pobicia, porwania i sutenerstwo.

Kim zatem jest Jake Paul? Z pewnością ciężko nazwać go przykładem do naśladowania. Niepokojący jest fakt, że cieszy się on nieustającą popularnością wśród amerykańskich nastolatków.