Czyszczenie kanapy – jak pozbyć się plam z tkanin i skóry?

Każdy z nas wie, że czyszczenie kanapy to niełatwe zadanie. W zależności od tego, z jakiego materiału jest ona wykonana oraz jak zabrudzenie powstało, sposób na pozbycie się go jest inny. W tym artykule damy Wam kilka wskazówek, jak pozbyć się brudu!

Sposoby na czyszczenie kanapy

Zadbana, czysta kanapa od razu rzuca się w oczy w salonie. Jednakże wiemy o tym, że ciężko utrzymać ją w idealnym stanie, zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci i zwierzęta. Bardzo ważne jest, aby o jej porządek dbać na bieżąco, a z trudniejszymi plamami walczyć w odpowiedni sposób. Najważniejsze, by dobrać właściwą metodę do materiału!

 

Czyszczenie kanapy ze skóry naturalnej

Kanapa ze skóry naturalnej dodaje szyku i klasy każdemu salonowi. Niestety nie nada się ona dla posiadaczy zwierząt domowych. Jej materiał jest podatny na uszkodzenia i zarysowania. Natomiast idealnie sprawdzi się w domu, gdzie przebywają małe dzieci. Mianowicie z łatwością można usunąć z nich rozlane picie i rozsypane jedzenie. Jej pielęgnacja wymaga nawilżania odpowiednimi preparatami oraz regularnego odkurzania. Środki chemiczne znajdziemy bez problemu w sklepach. Domowym sposobem na usunięcie zabrudzeń jest woda z płatkami mydlanymi, którą nakładamy przy pomocy ściereczki. Po takim zabiegu należy pamiętać o natłuszczeniu. W tej roli dobrze sprawdzi się olej lniany.

Jak wyczyścić kanapę z ekoskóry?

Ten materiał dobrze emituje prawdziwą skórę. Należy jednak uważać z użyciem środków chemicznych do jej czyszczenia. Najważniejsze aby unikać takich z zawartością alkoholu, amoniaku, rozpuszczalników oraz wybielaczy. Zabrudzenia najlepiej usuwać od razu, przy pomocy wody z szarym mydłem i bawełnianej ścierki. Następnie osuszamy ją ręcznikiem papierowym. Polerujemy ją przy pomocy chociażby zwykłego kremu do twarzy.

Podciśnieniowe czyszczenie kanap

Najbardziej profesjonalnym sposobem na czyszczenie kanap jest użycie specjalnej maszyny piorącej. Takie usługi świadczą również profesjonalne firmy, więc jeśli chce się zaoszczędzić czasu, można skorzystać z ich oferty. Należy jednak pamiętać, że najlepiej nie dopuszczać do dogłębnych zabrudzeń i dbać o czystość kanapy na bieżąco.