5 najlepszych książek romantycznych. Zobaczcie sami!

Jeśli macie ochotę na chwile zapomnienia, to świetnie trafiliście. Przygotowaliśmy dla was listę, w której zaprezentujemy 5 najlepszych książek romantycznych. Obiecujemy, że te powieści chwycą was za serce i przeniosą w świat romansu. Na pewno niejeden zwolennik innego gatunku, również się skusi!

Cień wiatru

To intrygująca powieść Carlosa Ruiz Zafón. Akcja rozgrywa się w słonecznej Barcelonie. Już samo miejsce kusi do romansu. Głównym bohaterem jest Daniel, który na naszych oczach zmienia się z małego chłopca w dorosłego mężczyznę. Będziemy mu towarzyszyć w wielkich tajemnicach, romansach i pożądaniu. Od momentu, kiedy przeczytamy pierwszą linijkę, nie będziemy się już mogli oderwać.

Zanim się pojawiłeś

To niesamowicie poruszająca powieść autorstwa Jojo Moyes. Przedstawia losy ekscentrycznej kobiety Lou Clark, która opiekuje się sparaliżowanym Willem Traynorem. To pełna emocji opowieść romantyczna, która sprawia, że nabieramy wiarę w prawdziwą miłość i dobro człowieka.

Malowany welon

William Somerset Maugham jest autorem tego melodramatu. Książka opowiada o perypetiach Kitty, która wyszła za mąż bez miłości. Zaraz po ślubie opuściła swoją ukochaną Anglię, aby zamieszkać razem z mężem w Chinach. Tam właśnie poznała Karola. Zakochała się w nim bez pamięci. Kiedy romans wyszedł na jaw, jej wściekły mąż zabrał ją do innego miasta. Czy miłość Kitti i Karola przetrwa taką rozłąkę?

Spotkamy się pod drzewem

Santa Montefiore przenosi nas do krajobrazu gorącej Argentyny. Młoda Sofija Solanas jest uwielbiana przez wszystkich, wszystkich oprócz jej własnej matki. W ramach buntu, wdaje się więc w romans z kuzynem. Rodziny nastolatków nie zgadzają się na takie relacje, dlatego każą przeprowadzić się Sofiji do Europy. Spędza tam wiele lat, całkiem sama i odcięta od rodziny. Jednak czy będzie miało to negatywny wpływ na jej namiętne uczucie? Co się wydarzy, gdy w końcu wróci do ojczystej Argentyny?

Pamiętnik

Książka wszystkim znanego Nicholasa Sparksa zamyka listę 5 najlepszych książek romantycznych. Nikomu chyba nie trzeba przedstawiać tej kultowej powieści. Na jej podstawie powstał nawet film. Jest to czarująca opowieść o Noah Calhouna, który opiekuje się starszą panią. Codziennie przychodzi do domu opieki i czyta jej pamiętnik, który pisała kiedy była młodą kobietą. Na samą myśl o jej pięknej miłosnej historii napływają łzy.

źródła zdjęć: mamapisze, niebieskazakładka, empik

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.