Sansa Stark jako Dark Phoenix w X-Men! Kim jest Sophie Turner?

Aktorka grająca rolę zarozumiałej dziewczynki, która irytowała wielu widzów Gry o Tron przeszła zachwycającą przemianę zarówno w sferze osobowościowej, jak i swojej roli! Sansa Stark rozwinęła się jako postać (na ekranie i w książkach) głównie dzięki niej – jak twierdzi sam George R. R. Martin, autor serii. Czy ta aktorka zaskoczy nas również jako Dark Phoenix w nowych X-menach?

Premiera już 7 czerwca! Po oszałamiającym sukcesie Kapitan Marvel wróżymy spory sukces!

Dojrzewanie na ekranie

Popularny serial Gra o tron przedstawił nam postać Sansy Stark jako grzecznej, poukładanej i dumnej dziewczynki. Była ona zasłuchana w pięknych opowieściach o książętach na białym koniu, więc oczekiwała że właśnie taki scenariusz spotka ją w życiu. Niestety, bardzo się myliła!

Wraz z kolejnymi sezonami coraz więcej nieszczęść spadało na tę piękną i dumną dziewczynę. Była publicznie obnażana, grożono jej śmiercią, obśmiewano, zmuszano ją do patrzenia na egzekucję jej ojca. Została też zaślubiona wbrew swojej woli dwukrotnie, a w noc poślubną zgwałcona. Nic więc dziwnego w tym, że po wielu sezonach przestała ona budzić w widzach politowanie i irytację, a zaczęła wzbudzać ogromny szacunek.

Honor i godność ludów Północy

Sansa budzi wysoce pozytywne skojarzenia jako kobieta urodzona w kraju, gdzie warunki nie są szczególnie dogodne. Myślę, że wiele Polek znajduje w tej postaci odbicie własnego ja – kobiety Wschodu i Północy dzierżą bowiem równie głębokie blizny na ciele i psychice jak ta postać, zachowując jednocześnie swój honor. Nie poddają się przeciwnościom losu.

Ciężki żywot kształtuje charakter. Jak jednak zagrać taką postać, gdy jest się młodą, dobrze opłacaną Brytyjską aktorką? Pozory mylą! Ta dziewczyna jest niesamowicie interesującą młodą damą, która wydaje się trzymać wiele asów w swoich rękawach. Z pewnością przeszła wiele.

Sophie Turner – kim jest?
View this post on Instagram

Oh Gomez 😍 📸- @dustystarks

A post shared by Sophie Turner (@sophiet) on

Sophie urodziła się w samym sercu Anglii. Dorastała we wsi Chesterton. Jej rodzice nie wykazywali się wytwornością – mama jest nauczycielką przedszkolną, tata pracował w wytwórni palet. Dopilnowali jednak, żeby córka miała pewne pole do rozwoju – od 3 roku życia należała do grupy teatralnej, zajmującej się zwłaszcza sztukami Szekspira!

Mała Sophie mieszkała w przepięknym domu w stylu edwardiańskim. Swoje dzieciństwo określa jako szczęśliwe, choć nie było ono standardowe – mała dziewczynka często spędzała czas wśród trzody chlewnej, zażywała kąpieli błotnych i spotykała się z różnymi doświadczeniami ze strony dwóch starszych braci.

W wieku czternastu lat, za namową nauczyciela z grupy teatralnej, ta dziewczyna z małej wsi wzięła udział w castingu do roli Sansy Stark. Nie spodziewała się znaczących wydarzeń, które miały nadejść później!

Depresja Sophie Turner i Maisie Williams

Zarówno serialowa Sansa Stark, jak i odtwórczyni roli jej serialowej siostry, musiały zmierzyć się z niepochlebnymi komentarzami na temat swojej urody i talentu aktorskiego. Chociaż od lat uczestniczyły w różnych zajęciach – czy aktorskich, czy tanecznych – żadna z nich nie zbudowała wystarczającej pewności siebie aby sprostać wyzwaniom, jakie postawiła przed nimi sława.

Obydwie spędzały długie godziny pomiędzy kolejnymi zdjęciami wspólnie, w samotności, płacząc nad opiniami na temat ich wyglądu i gry aktorskiej. Były wobec siebie najsurowszymi krytykami, jednak nikt o tym nie wiedział. Dochodziło nawet do prób samobójczych, o czym Sophie mówi w wywiadach.

Przyszly słoneczne dni

Po burzliwym okresie dojrzewania dla Sophie wschodzi jednak słońce! Ta mroczna blondynka coraz częściej pojawia się na okładkach gazet. Instagram aż kipi od radosnych informacji – pierwszego maja relacjonował nawet jej ślub z Joe Jonasem w Las Vegas! Pobrali się bez szumnego wesela po trzech latach związku, który rozpoczął się dzięki mediom społecznościowym.

Obecnie, po zakończeniu Gry o tron, Sophie zajmuje się promocją filmu Dark Phoenix, w którym serialowa Sansa Stark gra główną bohaterkę. Nad filmem pieczę trzymają ludzie powiązani ze studiem Marvela – dopilnowano więc, aby charakter bohatera zgrywał się dobrze z charakterem postaci. Postać, w którą wciela się Sophie jest więc młodą kobietą, która odkrywa swój gigantyczny potencjał – jednak nie tylko ten pozytywny!

Jest niesamowicie wrażliwą kobietą! Na pewno na jej drodze jeszcze wiele sukcesów – czy będzie nim też film Dark Phoenix?

My z chęcią się o tym przekonamy! A wy?

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat życia Sophie – obejrzyjcie ten filmik!

A jeśli interesuje Was temat filmów Marvela i opinii na temat trailerów najnoszych premier, polecamy ten materiał!