Rafael Nadal [wiek, wzrost, instagram, kariera, zarobki]

Uznawany przez wielu za najlepszego tenisistę w historii. Odniósł w Nowym Jorku ogromny sukces, jednak wymagało to od niego niewyobrażalnego wysiłku. Jego kariera to marzenie niejednego sportowca – osiągnął to wszystko ciężką pracą, dzięki niezliczonym treningom. Pod lupą postać najwybitniejszego tenisisty.

Rafael Nadal: wiek, wzrost

Nadal został zaszczepiony pasją do tenisa będąc dzieckiem. Mając zaledwie 3 lata wujek, Toni Nadal rozpoczął z chłopcem treningi. Jego pomysłem było, aby praworęczny Rafael trzymał rakietę w lewej ręce. Według pomysłu wuja, miało mu to zapewnić przewagę i wysunąć na prowadzenie. Tak się stało, bowiem gdy chłopiec miał 14 lat zainteresował się nim Hiszpański Związek Tenisowy, proponując treningi w Barcelonie. Tutaj nie zgodzili się jednak rodzice, z uwagi na młody wiek syna i rozpoczętą edukację. Kariera tenisisty nabrała zawrotnego tempa w 2001 roku, gdy pokonał Pata Casha. Obecnie Rafael Nadal ma 33 lata i mierzy 185 centymetrów wzrostu. W dalszym ciągu osiąga świetne wyniki, a bukmacherzy są zgodni co do jego sukcesu.

Rafael Nadal: Instagram

Oficjalne konto Nadala na Instagramie obserwuje prawie 7 milionów fanów. Rafa, bo taki pseudonim nosi sportowiec, chętnie dzieli się swoim życiem prywatnym, jak i zawodowym. Chcąc odnaleźć na Instagramie profil tenisisty, należy wpisać w wyszukiwarkę @rafaelnadal.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Rafael-Nadal-w-półfinale-wiek-wzrost-instagram-kariera-zarobki-1.png

Rafael Nadal: dziewczyna

Związek znanego sportowca trwa już 14 lat. Po tym czasie padła decyzja o uroczystym ślubie. Kim jest narzeczona Nadala? To znana przede wszystkim z działalności charytatywnej Maria Francisca Parello. Para zaręczyła się w maju 2018 roku. Xisca zdecydowanie unika mediów i wywiadów, jak sama twierdzi, woli pozostać w cieniu. Miłość rozkwitała, gdy oboje uczęszczali jeszcze do szkoły! Dzisiaj, gdy Rafael Nadal jest w półfinale narzeczona na pewno go wspiera, jednak, jak przyznaje często nie pojawia się na meczach.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Rafael-Nadal-w-półfinale-wiek-wzrost-instagram-kariera-zarobki-2.png

Rafael Nadal: zarobki

Nie jest tajemnicą, że zarobki sportowca często robią wrażenie. Rafael Nadal znalazł się na trzeciej pozycji oceniającej wielkość zarobków w rankingu „Forbesa”. Obecnie łączne zarobki wynoszą 41,4 milionów dolarów! Hiszpan inwestuje swoje oszczędności w sieć restauracji „Tatel”, których jest współwłaścicielem oraz nieruchomości. Działa także charytatywnie, bowiem prowadzona fundacja działa na rzecz dzieci.

Źródło zdjęć: Instagram, heavy