Horror z Robertem Pattinsonem – zobacz jak się zmienił! [zwiastun]

Do sieci trafił zwiastun filmu, który może okazać się prawdziwym hitem, gdyż szczerze… robi wrażenie. Został również doceniony na festiwalu w Cannes, gdzie miał swoją premierę. Horror z Robertem Pattinsonem to ciekawa produkcja, która przedstawia losy dwóch latarników, zmagających się ze swoimi „demonami”. 

Horror z Robertem Pattinsonem

Okazuje się, że Pattinson nie decyduje się tylko i wyłącznie na role jak w Zmierzchu. Niestety czasami bywa tak, że kojarzymy aktora tylko i wyłącznie z jednego filmu, ponieważ odniósł międzynarodowy sukces, zapadając nam w pamięć. Ciężko potem jest się wyróżnić. Dlatego cieszy nas fakt, iż Robert Pattinson dołączył do ekipy filmu „The Lighthouse”. Za kilka miesięcy pojawi się na ekranach w kinach, natomiast poniżej możecie zobaczyć zwiastun.

Ze Zmierzchem może go łączyć klimat – delikatnie mroczny. Ale The Lighthouse to psychologiczny horror, który z pewnością dostarczy dreszczy niejednej osobie. Oprócz młodego aktora, główną rolę zagra również Willem Dafoe. Jesteśmy ciekawi tego duetu.

The Lighthouse fabuła

Na temat fabuły filmu nie ma zbyt dużo informacji, jednak będzie głównie dotyczyła losów dwójki latarników. Eksperci mówią o psychodelicznym horrorze z elementami fantasy, zresztą sam zwiastun nie przypomina sielankowej atmosfery. Bohaterowie walczą ze swoimi demonami, spędzając tam razem cztery tygodnie. Przygnębiająca pogoda, deszcz z wiatrem, sprawiają że klimat staje się nieco mroczny. Zresztą sam zwiastun wywołuje wewnętrzne napięcie.

Za reżyserię i scenariusz odpowiedzialny jest Robert Eggers, który zasłynął po premierze jego innego dzieła. Chodzi o film Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii, który premierę miał w 2015 roku. Co ciekawe, zdjęcia pokazują Roberta Pattinsona w nieco innym wydaniu. Nie wygląda już jak ulubieniec nastolatek, tylko jak wychudzony, przygnębiony mężczyzna. Widok może zszokować niejednego fana wcześniejszych ról aktora.

Akcja dzieje się w Szkocji, w roku 1890. Kiedy można spodziewać się premiery? Planowana jest na 18 października 2019 roku, jednak nie podano oficjalnej daty kiedy ma pojawić się w polskich kinach.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.