Greta Thunberg otrzymała Teslę 3 od Arnolda Schwarzeneggera!

Greta Thunberg otrzymała Teslę 3 od Arnolda Schwarzeneggera! Greta to 16-letnia aktywistka klimatyczna, która zasłynęła swoim przemówieniem w siedzibie ONZ. Aktor zafascynowany działaczką postanowił podarować jej Teslę.

Wspólnie walczą o klimat

Greta Thunber to szwedzka aktywistka klimatyczna. W 2018r. zapoczątkowała ona protest pod szwedzkim parlamentem przeciwko zmianom klimatycznym spowodowanym przez działalność człowieka. Największą sławę zdobyła jednak po ostatnim szczycie klimatycznym, gdzie w budynku OZN wygłosiła swoją pełną emocji przemowę. Arnold Schwarzenegger jest jedną z wielu osób, która mocno wspiera Gretę. Ponadto aktor od wielu lat walczy o środowisko. W 2006r. podpisał Global Warming Solutions Act – pełnił wówczas funkcję gubernatora Kalifornii.

ZOBACZ TAKŻE: TAJWAN – ZAWALIŁ SIĘ 140-METROWY MOST. TRWA AKCJA RATUNKOWA [WIDEO]

Będzie podróżować Teslą od Schwarzeneggera

Aktor obiecał Grecie pomoc. Powiedział, że jeżeli będzie czegokolwiek potrzebowała to może na niego liczyć. Aktywistka podróżuje po Stanach Zjednoczonych i wybiera się do Kanady, aby uczestniczyć w wydarzeniach związanych z obroną środowiska i klimatu. W związku z tym nastolatka potrzebuje samochodu. Aktor spełniając swoją obietnice sprawił, że Greta Thunberg otrzymała od niego Teslę model 3. To elektryczny samochód, który na jednym naładowaniu jest w stanie przejechać około 500km. Ewidentnie pasuje do aktywistki, ponieważ Tesla już od dawna uznawana jest za pojazd proekologiczny. Samochód wart jest około 30 300 $, czyli około 120 tys. złotych!

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.