Celebryci i ich sobowtóry – sławne osoby jak ludzie z dawnych lat

Wydawać by się mogło, że każdy z nas jest inny, że nie ma na świecie drugiego takiego człowieka jak Ty. Są tacy, którzy uważają, że każdy ma bratnią duszę, ale niekoniecznie bratni wygląd. Tymczasem okazuje się, że po świecie chodzi mnóstwo sobowtórów. Sprawdź które sławne osoby wyglądają jak ludzie z dawnych lat. Dlatego też prezentujemy Wam poniższe zestawienie – pary osób żyjących na przestrzeni wielu lat, a jednak podobnych do siebie. Są to celebryci i ich sobowtóry. Czasem są to także zwykli ludzie.

Celebryci i ich sobowtóry – zestawienie kilku par

Hugh Grant i Oscar Wilde

Po pierwsze Hugh Grant to urodzony w 1960 roku angielski aktor i producent filmowy. Znany jest z takich filmów jak Cztery wesela i pogrzeb, Dziennik Bridget Jones czy Dwa tygodnie na miłość. Aktor jest podobny do poety Oscara Wilde’a. Ten drugi urodził się w 1854 roku i był irlandzkim poetą, prozaikiem, dramatopisarzem. Uznawany jest za przedstawiciela modernistycznego estetyzmu.

Celebryci i ich sobowtóry – Hugh Grant_1

Mark Zuckerberg i Filip IV

Następna para jest dość nietypową mieszanką. Mark Zuckerberg to człowiek, którego chyba nikomu w tych czasach przedstawiać nie trzeba. Warto nadmienić jedynie, że twórca serwisu społecznościowego Facebook urodził się w 1984 roku. Niezaprzeczalnie jest sobowtórem Filipa IV – króla Hiszpanii i Portugalii. Urodził się w 1605 roku, zmarł w 1665 roku.

Celebryci i ich sobowtóry – Zuckerberg_2

Jennifer Lawrence i Zubaida Tharwat

Kolejna postać to Jennifer Lawrence – urodzona w 1990 roku amerykańska aktorka. W 2012 roku została laureatką Oscara za rolę w filmie Poradnik pozytywnego myślenia. Bez wątpienia jest sobowtórem aktorki nazywającej się Zubaida Tharwat. Urodziła się ona zaledwie 30 lat przed Jennifer – w 1940 roku w Egipcie. Znana jest z filmu There is a man in your house czy Part Virgin.

Celebryci i ich sobowtóry – Jennifer Lawwrence_2

Mesut Ozil i Enzo Ferrari

Okazuje się, że także sportowcy mogą być sobowtórami. Jednym z nich jest Mesut Ozil. Urodził się w 1988 roku w Niemczech. Gra w angielskim klubie piłkarskim Arsenal na pozycji pomocnika. W dodatku w latach 2009-2018 był reprezentantem Niemiec. Bezsprzecznie piłkarz jest sobowtórem innego człowieka ze świata sportu – Enzo Ferrari. Jest to urodzony w 1898 roku (czyli prawie sto lat wcześniej) włoski kierowca wyścigowy. Oprócz tego znany jest z tego, że założył wytwórnię samochodów sportowych i wyścigowych Ferrari.

Celebryci i ich sobowtóry – Mesut Ozil_1

Leonardo DiCaprio i Judy Zippier

Na koniec zestawienia, kolejny aktor – Leonardo DiCaprio. Ten znany na cały świat aktor urodził się w 1974 roku. Jest także scenarzystą i producentem filmowym. W 2016 roku otrzymał Oscara za rolę w filmie Zjawa. Niemniej jednak podobieństwo aktora i Judy Zipper odkrył wnuk Judy, który odnalazł zdjęcie babci w rodzinnym albumie i zauważył, że jest ona podobna do Leonardo DiCaprio.

Celebryci i ich sobowtóry – Leonardo di Caprio_1

Źródła zjęć: pinterest, time, metro, artnet

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.