Powstało zero euro – niecodzienny banknot trafi do sprzedaży

banknot zero euro

To bardzo dobra wiadomość dla kolekcjonerów, gdyż powstało zero euro. Niecodzienny banknot będzie można zdobyć pod koniec listopada w ramach Warszawskiej Giełdy Kolekcjonerskiej. Niestety mowa tylko o 5 tys. sztuk, dlatego warto zapłacić za wejście na to wydarzenie i spróbować kupić zero euro. 

Powstało zero euro – jak wygląda, gdzie kupić?

Kolejny raz podkreślając, pojawienie się zero euro to bardzo dobra okazja dla kolekcjonerów, gdyż jest to dość niecodzienny egzemplarz. Pamiątkowy banknot będzie można kupić pod koniec listopada w ramach Warszawskiej Giełdy Kolekcjonerskiej. Co prawda dostępnych będzie jedynie 5 tysięcy sztuk, dlatego warto kupić bilet wstępu na to wydarzenie.

Cena jednej sztuki zero euro to koszt 15 złotych.

Po raz pierwszy banknot pojawił się we Francji w 2015 roku, następnie można było go dostać w większości państw w Europie. Na polskim zero euro zobaczymy Kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski.

Kiedy dokładnie będziecie mogli je zdobyć? Już 24 listopada na wspomnianej Warszawskiej Giełdzie Kolekcjonerskiej. Bilet wstępu można będzie kupić za cenę od 8 do 25 zł. Zapewne jesteście ciekawi, gdzie powstają takie banknoty. Cały proces odbywa się we francuskiej drukarni papierów wartościowych Oberthur – odpowiedzialna jest za druk oryginalnych banknotów euro.

ZOBACZ TAKŻE: PLAYBOY, COSMOPOLITAN I INNE GAZETY ZNIKNĄ Z POLSKIEGO RYNKU

Będzie na nich widoczny znak wodny, hologram oraz charakterystyczny mikrodruk.

Banknot 19 zł sprzedany w kilka godzin

2 października do sprzedaży trafiła jubileuszowa dziewiętnastozłotówka, która wyprzedała się w kilka godzin. Co ciekawe, był to pierwszy przypadek w historii. W dniu sprzedaży kosztowała 80 zł, aktualnie warta jest nawet 2500 zł.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.