OPPO – co to jest? Nowa marka telefonów na polskim rynku

OPPO - co to jest?

OPPO – co to jest? Wielu ta nazwa mówi tyle co nic. Część być może słyszała, jednak nie zagłębiała się w szczegóły. Podczas trwania ery Samsunga, Huawei, Xiaomi oraz Apple, mało kto zwraca uwagę na to, co do zaoferowania mają inne, niemniej ciekawe marki. Dziś kilka słów o chińskim OPPO!

OPPO – telefon

OPPO? A co to tak właściwie jest? – takie pytania w kontekście nowej na polskim rynku marki, słychać coraz częściej. Smartfony tej firmy były zapowiadane w Polsce już przed poprzednimi świętami Bożego Narodzenia, jednak premiera w okresie największej sprzedaży urządzeń elektronicznych nie doszła do skutku.

Chińska marka ma bazować na strategii znanej choćby z koncernu Xiaomi. Telefony mają być bardzo wydajne, estetyczne, jednak tanie. A przynajmniej tańsze od flagowców topowych marek. Właśnie to ma być karta przetargową OPPO. Debiut na polskim rynku przypadł w końcu na koniec stycznie 2019 roku.

OPPO - co to jest?

 

OPPO RX17 Neo

OPPO RX17 Neo to jeden ze smartfonów proponowanych przez chińską firmę na polskim rynku. Umieścić go można na średniej półce cenowej. Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo poprawnie – wpasowuje się w trend innych, topowych aktualnie urządzeń tego typu. Jego tylna obudowa kojarzyć się może ze sprzętem od Huawei.

Na uwagę w RX17 Neo zasługuje bardzo dobrze – jak na tą cenę – działający skaner odcisków palców. Jest płynny i raczej niezawodny. Rzadko zdarza się, aby nie zadziałał za pierwszym razem. Poza tym, na wyposażeniu znajduje się także dobrze spisujące się rozpoznawanie twarzy.

Do głównych zalet tego modelu należą także bardzo dobry jak na oferowane warunki cenowe wyświetlacz, mocna, stosunkowo długo wytrzymująca bateria, oraz aparat robiący bardzo dobrej jakości zdjęcia. Cechą wyróżniającą jest mały notch – czyli wcięcie w górnej części ekranu, bardzo chętnie stosowane w smartfonach od niedawna.

OPPO - co to jest?

 

OPPO RX17 Neo – cena

Mówi się, że smartfony od OPPO są stosunkowo niedrogie. Jak wygląda to w praktyce? Za opisywany wyżej model OPPO RX17 Neo musimy zapłacić kwotę rzędu około 1300 złotych. Można oczywiście znaleźć je w nieco niższym pułapie cenowym.

Opisywany model jest najtańszym na polskim rynku, który ma wbudowany w ekran czytnik linii papilarnych. Dodatkowo ma 128 gigabajtów pamięci, co powinno wystarczyć nawet ludziom, którzy uwielbiają gromadzić na swoim urządzeniu tysiące zdjęć czy filmików.

OPPO – opinie

Firma OPPO na rynkach światowych odnotowuje coraz to większe sprzedaże i kwestią czasu może okazać się fakt zagrożenia markom najbardziej rozpoznawalnym. Mówi się, że już w całym roku 2018 chińska marka zajęła 5 miejsce w rankingu najbardziej sprzedających się smartfonów (tuż za Xiaomi).

Środowisko jest zgodne co do tego, że nowy w Polsce producent oferuje naprawdę dobre i godne polecenia telefony – na dosłownie każdą kieszeń. Najtańszy oficjalnie prezentowany produkt od tego producenta kosztował bowiem… 999 złotych! Co więcej, w tej cenie otrzymywaliśmy naprawdę solidne – może nie najlepsze – ale więcej niż warte swoich pieniędzy urządzenie.

źródło zdjęć: oppo.com i gsmarena.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.