Nowy Android Q jest już dostępny! Sprawdź!

Choć na oficjalną premierę pełnej wersji należy jeszcze trochę poczekać, to już dziś można wypróbować nowe funkcje. Do pobrania dostępna jest wersja beta, dzięki której nowy Android Q może zostać przetestowany.

Czy Android Q zadziała na moim telefonie?

Najnowsze oprogramowanie co prawda ma się pojawić dopiero w sierpniu. Jednakże obecnie jest w fazie testów, a najbardziej aktualna wersja testowa została ogłoszona właśnie wczoraj. Jeśli posiadasz kompatybilny telefon, nie musisz dłużej czekać, aby już teraz wypróbować nową wersję systemu operacyjnego Android.

Co ważne, Google twierdzi, jakoby miało podwoić liczbę urządzeń zgodnych z nową wersją beta systemu Android Q. Oznacza to, że kompatybilnych powinno być aż 21 telefonów, w tym wszystkie Pixels. Ponadto system powinien zadziałać na smartfonach marki Xiaomi, Huawei, Nokia, Essential, LG, Oppo, OnePlus, Asus, Sony, Vivo i Realme.

Jak pobrać Android Q?

Wielu zastanawia się – jak pobrać Android Q? Nie jest to bardzo skomplikowane. Na początek należy utworzyć kopię zapasową telefonu (przeważnie należy wejść w Ustawienia -> System -> Kopia zapasowa). Następnie konieczna jest rejestracja w programie Android Q beta. Teraz należy już tylko czekać na aktualizację systemu, lub spróbować sprawdzić to ręcznie (Ustawienia -> System -> Aktualizacja systemu).

Nowy Android Q – czy jest to ostateczna wersja?

Często pojawia się pytanie, czy jest to wersja ostateczna Androida Q. Odpowiedź brzmi: oczywiście nie! Należy jednak pamiętać, że aktualna propozycja to jedynie wersja testowa. Wobec tego system może momentami być niestabilny i nie spełniać wszystkich pokładanych w nim oczekiwań.

Samo Google ostrzega, że aktualizacje te są wersjami przedpremierowymi i mogą zawierać błędy oraz usterki. W efekcie, może mieć to wpływ na funkcjonowanie telefonu. Dla bezpieczeństwa zaleca się, aby instalacja wersji beta nie odbywała się na naszym głównym telefonie.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.