Najdroższe mieszkania w Warszawie – zobacz ile kosztują!

najdroższe mieszkania w warszawie

Nie od dziś wiadomo, że najdroższe mieszkania bardzo często znajdują się w stolicy Polski – Warszawie. Często pojawia się jednak pytanie o jakich kwotach tak naprawdę mowa. Uprzedzamy – potrafią one zwalić z nóg. Dlaczego w Warszawie jest tak drogo? Jakie czynniki wpływają na stale rosnące ceny nieruchomości w stołecznym mieście?

Co wpływa na cenę mieszkania?

Na to ile kosztuje dane mieszkanie, jak zwykle wpływa wiele czynników. W ich skład wchodzą między innymi: lokalizacja, odległość od centrum, metraż, rodzaj budownictwa, standard wyposażenia, ogólny stan nieruchomości, a nawet… wysokość jego położenia (w znaczeniu: piętro). Ten ostatni aspekt jest bardzo ciekawy, gdyż niegdyś wysokie mieszkania nie były tak bardzo pożądane jak ma to miejsce dziś. Wiązało to się z wchodzeniem po schodach, trudnościami z wniesieniem mebli i sprzętów elektronicznych. Dziś – właśnie choćby w stolicy – najdroższe są mieszkania w pobliżu centrum na bardzo wysokich piętrach. Ma to dodawać luksusu. Standardem są też windy, nawet do przewożenia towarów, co niweluje wcześniej wspomniane negatywne aspekty.

Ile kosztuje mieszkanie w Warszawie?

Wartości cen mieszkań w Warszawie są bardzo rozpostarte. Tak jak wspomniano wcześniej wpływają na to różnego rodzaju czynniki. W sieci dostępne są jednak różnego rodzaju dane, którą pozwalają w mniej lub bardziej dokładnym stopniu ocenić wartość danego mieszkania.

Średnia cena za metr kwadratowy w stołecznym mieście to… 7 tysięcy złotych. To i tak nic przy najdroższych. Im bliżej centrum miasta, tym wyższa cena. Wtedy zaczyna ona sięgać już nawet rzędu 10 tysięcy za metr. W przypadku bardziej luksusowych apartamentów, kwota ta oscyluje wokół 20 tysięcy. Są jednak nieruchomości na tyle szczególne, że ich cena nie mieści się nawet w przytoczonych granicach.

najdroższe mieszkanie w warszawie

Najdroższe mieszkania w Warszawie

Jak podają internetowe źródła, w 2016 roku za jedno z mieszkań, nabywcy przyszło zapłacić ponad 10 milionów złotych! W grę wchodziło wtedy luksusowe mieszkanie liczące aż 330 metrów kwadratowych powierzchni. W jednym z budynków nieopodal natomiast, za metr kwadratowy trzeba było wyłożyć około 50 tysięcy złotych. Mieszkanie było mniejsze od opisywanego wcześniej, jednak niemniej prestiżowe. Wpływała na to w głównej mierze lokalizacja.

Aby sprawdzić bieżące ceny mieszkań na własną rękę, można skorzystać z popularnego serwisu do sprzedaży nieruchomości. Ustawiając tam filtry: Warszawa, oraz sortując ceny malejąco, od góry powinny wyświetlać się najdroższe pozycje. Aktualnie na pierwszej pozycji jest tam mieszkanie na Cypryjskiej. Za 6 pokojową nieruchomość trzeba zapłacić 28 milionów złotych. Mieszkanie ma 281 metrów kwadratowych. Cena za metr wynosi zatem… prawie 100 tysięcy złotych.

drogie mieszkania w warszawie

źródło zdjęć: otodom.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.