Najdroższa wódka jaką kupisz w Polsce – top 5!

wódki w polsce

Najdroższa wódka jaką kupisz w Polsce – top 5 pozycji! Zastanawialiście się kiedyś ile trzeba zapłacić za najdroższe wysokoprocentowe alkohole? Czy stać was na nie? Zobacz ranking najdroższych wódek – zaimponuj znajomym lub znajdź pomysł na imieninowy prezent! Nasze propozycje pochodzą z internetowego sklepu, przez który w Polsce bez żadnego problemu kupisz między innymi wskazane opcje.

5. Millenium Exclusive – 470 złotych

Wódka Millenium Exclusive pochodzi z Litwy – jest czysta i zawiera 40% alkoholu. Jej producentem jest Stumbras. To trunek zbożowy i dostaniemy go w butelce o pojemności 0,7 litra. Imponuje przede wszystkim jej opakowanie, jednak cenę którą kosztuje, determinują właśnie także między innymi walory estetyczne. Jest świetną pozycją na prestiżowy prezent. Wódka ta jest filtrowana przez płytki platyny. Opis dystrybutora mówi także o jej smaku – słodyczy wanilii połączonej z pikanterią czarnego pieprzu.

wódka millenium

4. Polugar Słodowy Żytni – 490 złotych

Polugar Słodowy Żytni to także czysta wódka zbożowa. Pochodzi z Rosji i ma 38,5% zawartości alkoholu. Sprzedawana jest w tradycyjnej, 0,7 litrowej butelce. Jej smak określa się jako wyjątkowo łagodny, aromatyzowany świeżymi zbożowymi wypiekami. Za jej stworzenie odpowiada Boris Rodionov – znany historyk rosyjskiej wódki. Za niepowtarzalny smak Polugara odpowiada dbałość o każdy szczegół jego produkcji.

wódka polugar

3. U’Luvką Magnum – 495 złotych

U’Luvką Mangum na stronie forfiterexclusive.pl proponowany jest w pięknym zestawie z sześcioma kieliszkami i bardzo awangardową butelką. Jest to czysta, zbożowa wódka, pochodząca z Polski. Proponowana jest w bardzo dużej butli – mającej pojemność aż 1,75 litra. To z pewnością także determinuje cenę. Wyróżnia się łagodnym smakiem. Jest świetną bazą dla wielu koktajli.

uluvką wódka

2. Beluga Gold Line – 570 złotych

Beluga to rosyjska czysta wódka zbożowa. Zawartość alkoholu określa się w niej na 40%, natomiast serwuje się ją w tradycyjnej butelce o pojemności 0,7 litra. Prezentowana opcja to edycja limitowana. Dystrybutor opisuje, że przechodzi ona przez 5 etapów filtracji a korek jest zalakowany woskiem. Do jego usunięcia konieczny jest młoteczek i miotełka, która dołączona jest do zestawu. Takie zestawienie robi wrażenie. Całość pakuje się w bardzo gustowny, skórzany futerał.

beluga wódka

1. Royal Dragon Imperial 23 Carat Gold Leaves – 1599 złotych

Cena Royal Dragona zwala z nóg. Wyjaśniamy jednak dlaczego tak jest – za tak wielką ceną stoi ręczne zdobiona, unikatowa butelka oraz płatki 23 karatowego, szwajcarskiej złota, które dodano do wódki. Ponadto proponowana jest ona w – bagatela – 3 litrowej wersji. Jest to czysty, żytni trunek. Ma 40% zawartość alkoholu. Jednakże warto dodać, że najdroższa wódka na świecie kosztuje o wiele więcej i nie jest tak łatwa do kupienia. Wszystko na wskutek sposobu przyrządzenia i podania. Jej cena sprawia jednak, że jest dostępna dla naprawdę niewielu ludzi na świecie – trzeba za nią zapłacić bowiem około 4 milionów dolarów.

dragon

źródło zdjęć: forfiterexclusive.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.