Jak zrobić przelew BLIK? Wyjaśniamy krok po kroku

Jak zrobić przelew BLIK? Mówi się, że to kapitalna alternatywna dla zdalnych płatności. BLIK ma być bowiem bardzo bezpieczny i szybki. Używanie karty płatniczej także przy nim nie jest już konieczne. 

BLIK co to jest?

BLIK to nic innego jak nowoczesny system płatności mobilnych. Tworząc go zakładano przede wszystkim, aby był wygodny, szybki, oraz intuicyjny w obsłudze. Wydaje się, że twórcy spełnili założenia i sprostali oczekiwaniom społeczeństwa.

Konieczne do używania tej metody płatności są: smartfon, aplikacja i połączenie z Internetem. Gdy chcemy zapłacić, po prostu generujemy potrzebny kod, który następnie wprowadzamy w bankomacie lub terminalu płatniczym. Kod rzecz jasna ma ograniczenie czasowe i ze względów bezpieczeństwa naszych płatności, aktywny jest jedynie przez 2 minuty. Sprawia to, że BLIK musi być obsługiwany sprawnie. Na sam koniec, operację potwierdzamy w aplikacji.

BLIK jak wybrać pieniądze z bankomatu

Proces nie różni się niczym od tego wyżej opisywanego. Wystarczy znaleźć bankomat z opcją BLIK i wypłacamy środki bez użycia karty płatniczej. W bankomacie wpisujemy kod wygenerowany w aplikacji, wprowadzamy kwotę pieniędzy jaka nas interesuje, a na koniec wszystko potwierdzamy w smartfonie. Po całym procesie, wypłacane są pieniądze. Jak zrobić przelew BLIK?

Jak zrobić przelew BLIK

Przed nami najważniejsze zagadnienie – jak zrobić przelew BLIK? Czy jest to trudne?

Pierwszy krok to uruchomienie aplikacji mobilnej naszego banku i przejście do zakładki Przelewów lub Płatności (w zależności od banku). Następnie należy wybrać Przelew na telefon lub Przelewa na telefon BLIK. 

Ukazuje nam się książka kontaktów, z której możemy wybrać osobę, dla której chcemy przelać pieniądze. Można też po prostu wpisać numer telefonu. Osoby, dla których ta opcja jest dostępna, w książce w aplikacji będą oznaczone ikonką BLIK.

Wszystko jest banalnie proste – kolejny krok to wpisanie kwoty, jaką chcemy przelać i… wysłanie jej! Przelew rzecz jasna potwierdzamy stosownym numerem PIN. Bez tego, transakcja się nie powiedzie.

Powyższy sposób można używać w przypadku, gdy któryś z naszych znajomych lub rodziny potrzebuje błyskawicznej pożyczki – choćby na wczasach. Warto zabezpieczyć się na taką ewentualność, a jedną z możliwości daje właśnie BLIK.

źródło zdjęć: kontostudenta.pl, blikmobile.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.