Jak kupić Bitcoin? Da się to zrobić w Polsce? Wystarczy… SMS

Jak kupić Bitcoin? Czy da się to w ogóle zrobić w naszym kraju? Takie pytania często zadają sobie początkujący, niedoświadczeni inwestorzy. Okazuje się, że jest taka możliwość. Pojawia się jednak pytanie – czy warto to zrobić? Popularna kryptowaluta zdecydowanie straciła na wartości. Sprawdź wszystkie istotne informacje!

Bitcoin – moda na kryptowalutę

Społeczeństwo zainteresowało się kryptowalutami, a zwłaszcza Bitcoinem pod koniec roku 2017. Właśnie wtedy notowano jego olbrzymie wzrosty. W brodę pluli sobie zwłaszcza ci, którzy wcześniej mieli okazji kupić Bitcoin za bezcen, jednakże nie przypuszczali takiego obrotu spraw. We wspomnianym okresie właśnie, zdawało się, że ta konkretna kryptowaluta może zatrząść światowymi rynkami. 

Kolejne miesiące były jednak zdecydowanie gorsze pod względem wartości, jakie osiągały Bitcoiny na giełdach. Tym samym, osoby które miały poczucie straconej szansy, odetchnęły z ulgą. Nadal jednak jest wielu, którzy liczą na to, że Bitcoin będzie wiódł prym w swojej dziedzinie. 

Jak kupić Bitcoin?

Wielu niedoświadczonym osobom, mającym marzenia i predyspozycje do zostania inwestorami, wydaje się, że wejście w posiadania Bitcoina jest niemal niemożliwe. Okazuje się jednak, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Warto jednak przy tym wspomnieć, że cała operacja nie trwa kilku minut i nie jest czymś na zasadzie wyjścia do sklepu lub zamówienia usługi online.

Mówi się, że najłatwiejszą drogą nabycia Bitcoin jest giełda. Często w tej kwestii wymienia się takie nazwy jak Bittrex oraz Binance. W Polsce z kolei, prym wiedzie inna platforma – BitBay. W celu kupienia Bitcoinów, należy stworzyć konto w giełdzie. Wiąże się to rzecz jasna z przejściem procesu weryfikacji – najczęściej za pomocą dokumentu takiego jak dowód osobisty. Istotne jest też ukazanie jakiegokolwiek dokumentu, który potwierdzi nasz adres zamieszkania. Wszystko trwać może około doby.

Bitcoin giełda

Teraz sprawa nie wydaje się być już nadto skomplikowana. Na utworzone konto na giełdzie, należy wpłacić pieniądze. W przypadku polskiej giełdy, będą to oczywiście złotówki. Po zaksięgowaniu wpłaty, można śmiało zabrać się za zlecenie kupna Bitcoina po interesującym nas kursie. Gdy wszystko przebiegnie po naszej myśli, konto giełdowe zamiast złotówek będzie posiadać właśnie Bitcoiny.

Bitcoin SMS

Bardzo ciekawą metodą jest także kupno Bitcoin przez… SMS. Na taką innowację zdecydowała się giełda Coinbe. Jednakże prowizje którymi obciążony jest ten rodzaj kupna sprawiają, że staje się niezbyt opłacalny. Możemy stracić na nim nawet 70% zainwestowanej sumy.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.