Ile zarabia kasjerka w Tesco? Zobacz płace w supermarkecie

ile zarabia kasjerka

Ile zarabia kasjerka w Tesco? Czy nakład pracy jest wart oferowanych wypłat? Co należy do obowiązków pracowników supermarketów? Dziś pod lupę bierzemy Tesco! Zapraszamy do lektury.

Kasjerka w Tesco – zakres obowiązków

Wydawać by się mogło, że praca kasjera jest bardzo łatwa i każdy wie na czym ona polega. Oczywiste jest także, że nie należy ona do najprzyjemniejszych. Okazuje się jednak, że na kasjerze spoczywa spora odpowiedzialność, a jego obowiązki często wykraczają poza samo nabijanie produktów i pobieranie za nie opłaty.

Kasjer tudzież kasjerka muszą działać szybko, sprawnie, bezbłędnie. Od nich zależy płynność sprzedaży. To też bardzo często oni muszą stawiać czoła problemom – choćby z ceną – bo są na pierwszej linii konfrontacji z klientem. Inna wartość towaru na sklepie, a inna w momencie gdy trzeba za niego zapłacić? Klient bardzo często nie będzie wyrozumiały i swoją frustrację przeleje właśnie na pracownika który go obsługuje. Kasjerzy często są także oddelegowani do pracy przy ekspozycji towaru, metkowaniu, przyjmowaniu ewentualnych zwrotów, rejestracji zakupów na karty stałych klientów. 

Ile zarabia kasjerka w Tesco?

Swego czasu bardzo głośno było o sprawie płac i podwyżek w sieci sklepów Biedronka. Wysokość wynagrodzenia zależała także od tego, czy pracownik stawi się w pracy we wszystkie wymagane dni. Spełnienie tego wymogu skutkowało odpowiednimi bonusami do pensji. Tym samym dużo mówiło się o tym, jakoby pracownicy sieci Tesco byli pokrzywdzeni na tle pracujących w innych supermarketach. Media podawały, że ich podwyżki sięgały zaledwie 100 złotych brutto, ale dochodziły także sygnały o powiększeniu pensji o… 50 złotych brutto.

Serwis gp24.pl przytacza słowa przedstawicieli biura prasowego Tesco – według ich słów, najmniejsze możliwe miesięczne wynagrodzenie dla osoby, która w ich supermarkecie pracuje minimum pół roku, wynosi 2345 złotych brutto, co daje mniej więcej 1900 złotych na rękę. W tym wypadku znaczenie ma jednak też fakt, gdzie dany sklep się znajduje. W niektórych miejscach zarobki będą wyższe, natomiast w innych – niższe. I tym sposobem pracownik na kasie może zarabiać nawet do 2500 tysięcy złotych i więcej. 

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.