Mocna kampania o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa

Ile razy zdarzyło Ci się nie zapinać pasów podczas jazdy? Niestety ta czynność w ciągu dalszym jest bagatelizowana i spora część społeczeństwa o to nie dba, narażając swoje życie. Pomimo wielu ostrzeżeń, nie wszyscy przystosowują się do zaleceń specjalistów. Dlatego powstała mocna kampania o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa. 

Ta kampania może zmienić podejście do problemu

Potrzebne są akcje, które coś wniosą w życie ludzi. Konieczny jest w większości przypadków mocniejszy obraz, aby dać do zrozumienia, że pewne rzeczy muszą się zmienić. Dlatego kampania Belt up. Live on. powstała w Nowej Zelandii, jest tak ważna. Pokazuje 10 mężczyzn, którzy kiedyś przeżyli wypadki właśnie dzięki zapięciu pasów. Gdyby nie to, mogliby już nie żyć. Każdy z nich opowiada swoją historię. Prawdziwe autentyki!

Zatrudniono ekipę specjalistów, którzy ucharakteryzowali w specjalny sposób członków kampanii. Udało się odwzorować ślady oparzeń po pasach, pokazując że lepsze takie skutki niż utrata życia. Zależy wszystko od tego, jaki przeżyło się wypadek, zazwyczaj chodzi o otarcia, oparzenia w okolicach obojczyka, żeber lub mostka. Dlatego zawsze należy pamiętać o konieczności zapinania pasów, aby uniknąć tragicznych skutków.

Kampania zwraca uwagę na to, że wszyscy powinni zastosować tę zasadę. Jeden z członków wspomina, że dzięki zapięciu pasów, po wielomiesięcznej rehabilitacji znów może chodzić. W wypadku połamał obie nogi, ale wybudził się ze śpiączki dzień przed narodzinami córki. Gdyby nie zabezpieczenie w formie pasów, mogłaby już nie mieć ojca.

Brak pasów bezpieczeństwa

Czym może grozić brak pasów bezpieczeństwa? Skutkami wymienionymi powyżej. Jednak bez pasów, istnieje prawdopodobieństwo, że szybciej uderzymy w poduszkę i nie zapewni ona nam odpowiedniej ochrony. Może dodatkowo być przyczyną innych skaleczeń a nawet śmierci. Ta mocna kampania o konieczności zapinania pasów to strzał w dziesiątkę i mamy nadzieje, że otworzy oczy wielu osobom. Pamiętajmy, że chodzi o nasze zdrowie i zdrowie bliskich, którym warto zwracać uwagę na tę czynność.

Poniżej znajdziecie filmik, przedstawiający charakteryzację jednego z mężczyzn.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.